VIDEO: rozbalte si svůj Volvo V60 plug-in hybrid!

Jan Horčík - 17 Květen 2012

Volvo nedávno představilo model V60 a my jsme byli u toho. Aby se auto dostalo pokud možno k co nejvíce lidem, připravila automobilka sérii propracovaných video-ukázek, na kterých detailně a vtipně rozebírá všechny vlastnosti svého hybridu.auto diesel-hybrid Volvo V60 plug-in hybrid video krabice

Série pěti videí o Volvo V60 plug-in hybridu vám auto ukáže ze všech možných úhlů. Zde zatím nevybalené....
foto: Volvo

Volvo V60 plug-in hybrid je konkurence pro aktuální novinky v podobě modelů , Chevrolet Volt a Toyota Prius plug-in hybrid. Výroba auta začne už letos a prodávat se bude od příštího roku za cenu v přepočtu kolem 1,2 milionu korun. To odpovídá cenovým relacím ve kterých se prodávají i konkurenční vozy.

Ale teď už samotná videa, která nabízejí na nový hybrid značky Volvo velmi zajímavý pohled.

Přední kola modelu V60 Plug-in Hybrid bude pohánět pětiválcový turbodiesel D5 se zdvihovým objemem 2,4 litru, který disponuje výkonem 215 k a maximální hodnotou točivého momentu 440 Nm.

Zadní náprava bude vybavena systémem elektrického pohonu ERAD (Electric Rear Axle Drive) tvořeným elektromotorem s výkonem 70 koní, který bude napájen energií z lithium-iontových baterií s kapacitou 12 kWh. Automobil bude vybaven šestistupňovou automatickou převodovkou.

První dojmy z Volvo V60 plug-in hybridu, kterým jsme měli možnost se projet na předváděčce v Hamburku jsou více než dobré. slibuje velmi nízkou spotřebu a přitom řidiče zbytečně nezatěžuje novými ovládacími prvky nebo přebytečnými informacemi.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily