VIDEO: rozbalte si svůj Volvo V60 plug-in hybrid!

Jan Horčík - 17 Květen 2012

Volvo nedávno představilo model V60 a my jsme byli u toho. Aby se auto dostalo pokud možno k co nejvíce lidem, připravila automobilka sérii propracovaných video-ukázek, na kterých detailně a vtipně rozebírá všechny vlastnosti svého hybridu.auto diesel-hybrid Volvo V60 plug-in hybrid video krabice

Série pěti videí o Volvo V60 plug-in hybridu vám auto ukáže ze všech možných úhlů. Zde zatím nevybalené....
foto: Volvo

Volvo V60 plug-in hybrid je konkurence pro aktuální novinky v podobě modelů , Chevrolet Volt a Toyota Prius plug-in hybrid. Výroba auta začne už letos a prodávat se bude od příštího roku za cenu v přepočtu kolem 1,2 milionu korun. To odpovídá cenovým relacím ve kterých se prodávají i konkurenční vozy.

Ale teď už samotná videa, která nabízejí na nový hybrid značky Volvo velmi zajímavý pohled.

Přední kola modelu V60 Plug-in Hybrid bude pohánět pětiválcový turbodiesel D5 se zdvihovým objemem 2,4 litru, který disponuje výkonem 215 k a maximální hodnotou točivého momentu 440 Nm.

Zadní náprava bude vybavena systémem elektrického pohonu ERAD (Electric Rear Axle Drive) tvořeným elektromotorem s výkonem 70 koní, který bude napájen energií z lithium-iontových baterií s kapacitou 12 kWh. Automobil bude vybaven šestistupňovou automatickou převodovkou.

První dojmy z Volvo V60 plug-in hybridu, kterým jsme měli možnost se projet na předváděčce v Hamburku jsou více než dobré. slibuje velmi nízkou spotřebu a přitom řidiče zbytečně nezatěžuje novými ovládacími prvky nebo přebytečnými informacemi.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil