VIDEO: Renault Zoe - nový elektromobil pro všechny

Jan Horčík - 04 Březen 2013

Elektromobil Renault Zoe, jedno z nejlevnějších plně elektrických aut na evropském trhu, se začíná prodávat ve Francii. Renault si proto dává záležet a marketing chrlí nové a nové materiály. Dnes pro vás máme tři zajímavá nová videa.auto elektromobil Renault Zoe video

Renault Zoe v Evropě významně rozšíří nabídku osobních elektromobilů, kterým zatím vládne
foto: Renault

Na prvním, osmiminutovém videu, je možné elektromobil Renault Zoe vidět při praktickém použití v Lisabonu (Portugalsko). Včetně možností jednoduchého dobíjení, ovládání středové konzole a nejrůznějšího příslušenství auta.

Druhé, pětiminutové video je přímo z továrny, kde se elektromobil Renault Zoe vyrábí. David Garreau, šéf projektu výroby Zoe, vás francouzsky a anglicky zasvětí do tajů výroby. Je rozhodně zajímavé nahlédnout tam, kam se oko běžného smrtelníka nemá šanci dostat.

Nutno dodat, že výroba elektromobilu Zoe je velmi podobná výrobě kteréhokoliv jiného auta – vše začíná dodávkou svinutého plechu, který putuje do lisů. Pro výrobu Zoe však bylo nutné instalovat v továrně 100 nových robotů.

A nakonec nabízíme především francouzštinou vládnoucím čtenářům recenzi/test elektromobilu Renault Zoe magazínu Caradisiac.com. V šesti minutách se dozvíte vše, co je o tomhle elektrickém autě možné se dozvědět.

YouTube
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zľahka sa to podobá na Clio - čo je v poriadku, je to celkom pekné auto. A toľko by aj mal bez bateriek stáť, nie je žiaden rozumný dôvod aby to bolo viac.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Za 342.500 s dotací a bez baterie, díky nechci, nejsem blázen. Je to těžce předražené.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tie ceny su astronomicke u tych elektromobilov...ale bude to ako s mobilmi si myslim... pred 10 rokmi stal mobil 25 000 SKK a stal s prepcenim za hovno v porovnani s dnesnymi ... dnes kupim ekvyvalent mobilu z pred 10 rokov za 20 euro co je 600 byvalich SKK ... cize ak to bude ako s mobilmi, ze ich zacne vyrabat X automobiliek v masovom mnozstve ich cena klesne... ale zatial je to len vo vyvoji a ten stoji velke peniaze.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vývoj čeho? Elektromotory se vyrábějí už 100let, výkonová elektronika i mikroelektronika min 30let a Li-XY baterie taky hezkých pár let. Není třeba vyvíjet, je třeba vyrábět a snižovat výrobní ceny.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No je to moc pěkné auto. Jen ta cena. Přece jenom u auta za takovou to cenu bych očekával výrazně kvalitnější interiér.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?