VIDEO: raketové auto jezdí na Coca-colu a Mentos

Jan Horčík - 12 Prosinec 2011

Netradiční alternativní palivo si pro pohon svého experimentálního vozidla zvolila dvojice nadšenců jménem Fritz Grobe a Stephen Voltz. Proslavili se YouTube videi, ve kterých házeli do dietní Coca-coly sladkosti Mentos. Netrvalo dlouho aby je to trklo - sílu chemické reakce se rozhodli přetvořit v pohon pro raketové .auto Cocal-Cola mentos auto rekord video

Odvážní konstruktéři se nebáli jít proti proudu a využít těch nejmodernější a nejdražších technologií

Grobe a Voltz prozatím sestavili dva pokusné mentos-mobily s raketovým pohonem na dietní Coca-Colu a sladkosti Mentos. Podařilo se jim prokázat, že tyto výjimečné "potraviny" už déle nelze klasifikovat jako "jídlo", nýbrž jako průmyslové palivo.

První generace raketového vozu Mark I dokázala urazit 66,14 metru. Byla přitom vybavena 108 lahvemi Coke Zero a 648 kusy Mentos. Druhá verze Mark II už představovala výrazný pokrok: zlepšená aerodynamika, snížení hmotnosti, kvalitnější šetrné pneumatiky, vyšší dojezd.

Mark II si vystačil s pouhými 54 lahvemi nápoje Coke Zero a 324 kusy Mentos. Ujel přitom ale rekordních 72,84 metru.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?