VIDEO: Nissan vozí elektromobily Leaf solární lodí RoRo

Jan Horčík - 02 Únor 2012

Z přístavu města Oppama, kde má Nissan také továrnu na elektromobily Nissan Leaf, vyplula 27. ledna na svou první cestu nová loď Nichioh Maru přezdívaná “RoRo”. Bude vozit nová auta Nissanu mezi továrnami v Oppamě a Kóbe. auto elektromobil Nichioh Maru solární loď

Elektromobilů Nissan Leaf se na loď Nichioh Maru vejde až 1380. Výroba lodě trvala čtyři roky, dlouhá je jako jeden a půl fotbalového hřiště.
foto: Nissan

Kapacita nákladní lodě je 1380 aut. Na cestě z Oppamy do Kóbe a následně k jižnímu ostrovu Kjúšu, kterýžto okruh měří 1800 km, ušetří novinka 13 tun paliva. To zároveň znamená snížení emisí o 18 %.

Může za to především pokrytí lodě solárními panely a vybavení LED osvětlením. Nissan díky tomu získává před svými konkurenčními automobilkami náskok s ohledem na kompletní životní cyklus automobilu – a kromě toho si tak může dělat i dobrou reklamu.

RoRo je totiž už druhá loď ve flotile dopravující vozy Nissan, která významně snižuje zatížení životního prostředí. Prvním plavidlem byl Petrohrad, který slouží k dopravě vozů po Evropě a Británii.

Palubu Nichioh Maru /RoRo/ pokrývá 281 solárních panelů. Loď provozuje společnost Nitto Kaiun a šéfuje jí 38letý kapitán Tamotsu Sato. Je dlouhá 169,95 metru, šířka je 26 metru, hmotnost 11 400 tun a “vytáhne” až 21,2 uzlu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol