VIDEO: Mugen představil závodní elektromotorku

Jan Horčík - 13 Březen 2012

Společnost Mugen založil v roce 1973 syn zakladatele společnosti Honda. Dodnes je s průmyslovým kolosem Honda úzce spojena. Zabývá se především tuningem a vývojem speciálních komponent. Kromě toho aktuálně představila svou první závodní .elektromotorka Mugen Shinden

Elektrická závodní motorka Mugen

Elektromotorka Mugen je určena pro závody TT Zero na Isle of Man (náhrada za ). Jezdcem bude John McGuinness, který už na okruhu Snaefell Mountain dlouhém 37,7 mil zvítězil celkem 17x.

Elektromotorka Mugen nese název Shinden, tedy “bůh elektřiny”. Kromě vítězství bude mít McGuinness v merku ještě jeden cíl: překonat průměrnou rychlost 160 km/h, kterou těsně minula elektrická motorka Motoczysz v roce 2011.

Elektrický motocykl Mugen Shinden pohání 90kW třífázový stejnosměrný bezkartáčový elektromotor vložený do karbonového rámu. Baterie má podle odhadů kapacitu kolem 14 kWh.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jde o motor BLDC a jeho označení je opravdu třífázový stejnosměrný motor.
Motor pracuje trošku jinak než klasický střídavý motor :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prepáčte: buď trojfázový, alebo jednosmerný.

Obrázek uživatele honza.t

U specifikace motoru má asi autor příspěvku chybu? Není ten agregát náhodou třífázový synchronní elektromotor.Pekný stroj, škoda že se u nás - nikdo - asi ničím podobným nezabývá.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Nikoliv, skutečně jde o bezkartáčový (BLDC) motor.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station