VIDEO: Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive

Jan Horčík - 11 Říjen 2012

Mercedes-Benz se představil na Paříži se vší pompou. 740 koní, $573 000 a závodní trať Ascari ve Španělsku. To je aktuální video přímo od Mercedes-Benz. Nepropásněte.auto elektromobil Mercedes-Benz SLS AMG ED

Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive

Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive je nejsilnější sériově vyráběný elektromobil na světě. Díky čtyřem elektromotorům s celkovým výkonem 552 kW a maximálním točivým momentem 1 000 Nm, zrychlí modrý supersport z nuly na sto za 3,9 vteřiny.

Tomu ale odpovídá i cena: v přepočtu přes 10 mil Kč. Inu, za exkluzivitu se platí.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A mna by zaujimalo, co to presne znamena "nejsilnější sériově vyráběný elektromobil"? Kolko kusov planuju vyrobit? Bude to naozaj viac ako 88 kusov Concept One, ktore planuje Mate Rimac?

Na tom vozítku mě nejvíce zaujal ten aerodynamický hluk, který není překrytý, jako obyčejně, zvukem motoru. Řekl bych, že sluchaři teď poznají značku vozu podle typického aerodynamického hluku. Předtím to asi tak snadno nešlo. :-)

---

hariprasad

Obrázek uživatele honza.t

Parádní kočárek na baterky.Jaké množství technologií elektro pohonu je použito od Tesla Motors?


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol