VIDEO: jízdní kola vyráběná z aut

Jan Horčík - 15 Březen 2013

Auta jsou všude. Jsou jich i plná vrakoviště, kde se po deseti patnácti letech mění z drahé hračky v bezcenný šrot. Co s nimi? Postavme z nich jízdní kola! Povídejte se jak to dělají v a Portugalsku.auto Carma Bicycled jízdní kola recyklace aut

Pedro Carvalho z B Magazine je "ředitelem cyklistické kultury". Patří k těm, který projekt Carma iniciovali.
foto: Vimeo

Dvě parádní videa Bicycled a Carma mají jedno společné: ukazují, jak se z auta, lépe řečeno kusu šrotu na vrakovišti, stává stylové nové jízdní kolo. Parta nadšenců z Portugalska se aktuálně chystá se svým projektem Carma projet hlavní města země a nechat veřejnost si kolo vyzkoušet.

Jízdní kola vyrobená z recyklovaných materiálů nalezených na vrakovištích mají jedinečné kouzlo. Tvůrci projektu Carma píšou, že jejich kola vznikají s tím účelem, aby “kompenzovala kilometry, které ujelo auto“.

Facebook
Zpět na HybridPřidat komentář

Pekná myšlienka :) Ešte tam pridať motor z alternátora a autobatériu, a na svete je elektrobicykel (pravda trocha ťažší :D).


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station