VIDEO: Jarno Trulli v elektrické Formuli E

Jan Horčík - 07 Duben 2014

Italský jezdec Formule 1 Jarno Trulli si aktuálně vyzkoušel jaké to je řídit elektrickou formuli. Závody elektrických formulí Formule E vypuknou už letos v září v čínském Pekingu. V Evropě se závody pojedou v Berlíně, Londýně a Monte Carlu.auto Jarno Trulli formule 1 elektrické formle

Jarno Trulli v kokpitu elektrické formule v rámci testovací jízdy pro závody Formule E
foto: Formule E

Zástupci Formule E se Jarno Trulliho pochopitelně následně zeptali na dojmy. "Zevnitř kokpitu to je jako řídit normální závodní auto. Zvuk je jiný, ale pořád slyšíte zvuk elektromotoru a převodovky, takže co do pocitu je to pro závodníka perfektní," řekl. Dodal, že zvenčí to možná vypadá jinak, ale uvnitř si mnoha rozdílů nevšimnete.

Nakonec řekl, že závody elektrických formulí mají podle něj obrovský potenciál. Zejména proto, že se bude závodit přímo v centrech světových velkoměst, čímž se elektrické formule dostanou blíž k fanouškům. Jarno Trulli (39) závodí už 30 let, z toho 15 strávil v kokpitu Formule 1.

Formule E
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

Elektromobil a akumulace energie s dotacíEVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicPůjčte si elektromobil TeslaŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlinePůjčte si elektromobil Tesla Model X!