VIDEO: jak se vyrábí elektromobil Model S

Jan Horčík - 30 Květen 2012

Továrna NUMMI automobilky Tesla Motors jede na plné obrátky. Elektromobil Model S se začne prvním zákazníkům dodávat už od 22. června. Podívejte se, jak se pro tohle revoluční auto v továrně lisují některé komponenty.auto elektromobil Tesla Motors továrna výroba Modelu S

Výroba Modelu S jede v továrně Tesla na plné obrátky
foto: Tesla Motors

Tesla ohlásila záměr vyrábět prémiový elektrický sedan před třemi lety. Před dvěma lety koupila od krachujících General Motors továrnu NUMMI, dnes Tesla, ve městě Fremont v Kalifornii. Tam s pomocí šéfa výroby Gilberta Passina a jeho týmu vybudovala výrobní linku světových parametrů.

Dnes je tak Tesla Motors jednou z mála společností, která vyrábí ocelí vyztužené hliníkové auto. Hliník pomáhá výrazně snížit celkovou hmotnost elektromobilu Tesla Model S, a tak zvýšit dojezd. Každý Model S začíná jako obrovská hliníková cívka vážící až 9 tun.

Ta se následně nařeže na jednotlivé polotovary, které se pak vylisují do požadovaného tvaru. Lis zvládne vyrobit jeden kus každých šest vteřin. To vše za pomoci robotů značky Kuka. Příští týden v druhé části videa Tesla ukáže jak jsou jednotlivé součásti smontovány dohromady.

Tesla Motors
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol