VIDEO: jak se vyrábí elektromobil Model S

Jan Horčík - 30 Květen 2012

Továrna NUMMI automobilky Tesla Motors jede na plné obrátky. Elektromobil Model S se začne prvním zákazníkům dodávat už od 22. června. Podívejte se, jak se pro tohle revoluční auto v továrně lisují některé komponenty.auto elektromobil Tesla Motors továrna výroba Modelu S

Výroba Modelu S jede v továrně Tesla na plné obrátky
foto: Tesla Motors

Tesla ohlásila záměr vyrábět prémiový elektrický sedan před třemi lety. Před dvěma lety koupila od krachujících General Motors továrnu NUMMI, dnes Tesla, ve městě Fremont v Kalifornii. Tam s pomocí šéfa výroby Gilberta Passina a jeho týmu vybudovala výrobní linku světových parametrů.

Dnes je tak Tesla Motors jednou z mála společností, která vyrábí ocelí vyztužené hliníkové auto. Hliník pomáhá výrazně snížit celkovou hmotnost elektromobilu Tesla Model S, a tak zvýšit dojezd. Každý Model S začíná jako obrovská hliníková cívka vážící až 9 tun.

Ta se následně nařeže na jednotlivé polotovary, které se pak vylisují do požadovaného tvaru. Lis zvládne vyrobit jeden kus každých šest vteřin. To vše za pomoci robotů značky Kuka. Příští týden v druhé části videa Tesla ukáže jak jsou jednotlivé součásti smontovány dohromady.

Tesla Motors
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online