VIDEO: hybridní závodník Audi R18 e-tron Quattro

Jan Horčík - 11 Červen 2012

Minulý měsíc se v Belgii na závodech ve městě Spa-Francorchamps poprvé světu představil hybridní závodník Audi R18 e-tron Quattro. Automobilka při té příležitosti připravila poutavé video, kde zpovídá např. Dr. Wolfgfanga Ulricha, šéfa Audi Motorsport, a také samotné tovární závodníky.auto hybrid Audi e-tron Quattro

Závodní hybridní auto Audi R18 e-tron Quattro
foto: Audi

Dvě minuty a jednadvacet vteřin je vyplněno rozhovory s továrními jezdci Allanem McNishem a Tomem Kristensenem. Ti mají samozřejmě za úkol vysvětlit jaké jim vlastně hybridní e-tron technologie dává výhody při samotném závodu a jak funguje.

Dr. Wolfgang Ulrich, šéf stáje Audi Motorsport, pak mluví obecně o úspěších vývoje technologií Audi. Hybridní závodní auto Audi R18 e-tron Quattro je tím nejnovějším výdobytkem pokročilých technologií německé automobilky.

Srdcem stroje je přeplňovaný naftový šestiválec pohánějící zadní kola. Hybridní pohon je umístěn na přední nápravě. Technologii e-tron využívá Audi jak v hybridech, tak především i plánovaných elektromobilech. Některé z nich však aktuálně automobilka zrušila.

Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol