VIDEO: Honda dodala první elektromobil Fit EV

Jan Horčík - 25 Leden 2012

Kalifornské městečko Torrance si může zapsat jedno zajímavé prvenství. Tamní zástupci města od automobilky Honda převzali první prototyp elektromobilu Honda Fit EV určený k testování v reálném provozu.auto elektromobil Honda Fit EV Torrance

Starosta městečka Torrance Frank Scotto převzal klíčky k elektromobilu Honda Fit EV z rukou Steva Centera, šéfa rozvoje šetrného byznysu v Honda USA, před svou radnicí.
foto: Honda

Elektromobil Honda Fit EV bude od léta 2012 v USA k dispozici k pronájmu na vybraných trzích (Kalifornie, Oregon) za cenu $399 měsíčně. Auto je poháněno 92kW elektromotorem a slibuje dojezd až 200 km na jedno nabití. O zásobování energií se stará 20kWh li-ion baterie.

Dobíjení elektromobilu trvá tři hodiny z 240V dobíjecí stanice druhého stupně. To je výrazně méně než za jak dlouho se dobije např. Nissan Leaf, které se již v USA prodalo přes 10 000 kusů a celosvětově přes 20 000.

Kromě Torrance dostanou svůj testovací elektrický vůz také společnost Google a Stanfordská univerzita.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station