VIDEO: elektromobil Nissan Leaf s menším podílem vzácných kovů

Jan Horčík - 17 Prosinec 2012

pro rok 2013 je lehčí a výkonnější auto. Využívá mimo jiné i nový elektromotor, který obsahuje výrazně méně vzácného kovu zvaného dysprosium. Aktuální nové video Nissanu přináší podrobnější pohled na tuto novinku.auto elektromobil Nissan Leaf dysprosium elektromotor

se obvykle přidává do magnetů v elektromotoru proto, aby byly odolnější proti tepelnému opotřebení. Díky novému výrobnímu procesu je podíl dysprosia možné výrazně snížit - až o 40 %.

A to nejen v elektromotorech pro a , ale i dalších komponentech v oblasti .

Méně dysprosia znamená menší potíže s dodávkami - naprostá většina kovu se těží v Číně. A pochopitelně i nižší cenu pro koncového zákazníka.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Cím víc o tom autě vím ,tím víc se mi líbí.Ten monoblok el. motor s řídicí elektronikou vypadá na tom stojanu jako spalovák bez kladek ,řemenu a potrubí . Zajímavé a chytré řešení které snížuje množství kabeláže v motorovém prostoru.Také si vystačí s jedním el.motorem na nápravu.Nissan vyrábí lief společně s jinými modely na jedné lince co mu dává logistickou výhodu při kolísání výroby.Předpokládám že bude u nás k dostání dříve než Tesla S. Nissan je prostě cool.

Nissan LEAF electric vehicle production process detailed
http://youtu.be/xPKRTQbLs0w

Obrázek uživatele Jan Horčík

Ano, k dispozici bude Nissan Leaf v ČR na jaře 2013.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station