VIDEO: elektromobil jako z Hvězdných válek

Jan Horčík - 28 Červen 2011

jaký jste ještě neviděli - to je EDWARD. Vypadá jako vozítko z filmu Hvězdné Války, ale narozdíl od něj je skutečné. Ojedinělé elektrické vozidlo vznikalo několik let na univerzitě v Adelaide.   
elektromobil EDWARD elektrické vozítko
foto: University of Adelaide

Futuristické vozidlo je poháněno čistě elektromotorem, který získává energii z olověných baterií. Ty vydrží asi na hodinu jízdy. Max. rychlost je 40 km/h. Konstrukce stroje začala v roce 2009.

Studenti se samozřejmě inspirovali i dalšími podobnými stroji, především elektrickými jednokolkami jako je Wheelsurf a Rocket Roadster.

Řidič EDWARDu sedí připoután uprostřed dvou obrovských kruhových kol. Řízení probíhá s pomocí joysticku.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je nádhera ,konečne prichádza FUTURE ako poznáme z filmov :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zajímavá hračka, ale nechtěl bych v tom sedět při jízdě z kopce a v momentě kdy by bylo potřeba prudce zabrzdit. Z jak prudkého kopce je to schopné ještě brzdit, aniž by se to začalo celé nekontrolovaně "koulet" dolů?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To samozřejmě závisí na momentu síly. Ale takhle pohledově je těžiště dost nízko s navíc je to hodně těžké, takže bych odhadoval, že to může mít schopnost stoupat i do dost strmého svahu. Pokud na ta velká kola obujou nějaké balony, tak by to mohlo projíždět i nesjízdným terénem.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol