VIDEO: elektromobil Coda Sedan má problém při čelním nárazu

Jan Horčík - 10 Prosinec 2012

Americká NHTSA, obdoba EuroNCAP v Evropě, provedla crash testy elektromobilu Coda Sedan. Boční náraz i převrácení ustálo auto slušně, celkově získalo 4 z 5 hvězdiček. Problém je ale u čelního nárazu, kde má Coda skóre pouze 2 hvězd.auto elektromobil Coda Automotive Sedan

Elektromobil Coda Sedan se zatím prodává pouze na vybraných trzích
foto: Coda Automotive

Elektromobil Coda Sedan automobilky Coda Automotive je postaven na původně benzinovém modelu čínské automobilky Hafei Saibao.

Samotná automobilka Coda je pak joint-venture právě mezi automobilkou Hafei, společností Qingyuan Electric Vehicle Co. a americkou firmou Miles Electric Vehicles z Los Angeles (Kalifornie).

Coda Sedan elektromobil Coda Sedan elektromobil Coda Sedan elektromobil

Některé komponenty ale údajně pocházejí z modelu Mitsubishi Lancer až z 90. let, nicméně tuto informaci nemáme oveřenu.

Přestože jde o víceméně čínské auto, bylo pro elektrický pohon významně upraveno americkým týmem. I díky tomu se nejspíš může pochlubit velmi dobrými výsledky crash-testu při bočním nárazu a přetočení.

Frontální kolize nicméně podle NHTSA zůstává problémem, zejména kvůli vysokému nebezpečí pro řidiče. Menší už je nebezpečí pro spolujezdce. Na videu čelní náraz nijak zvlášť špatně nevypadá, ale zjevně se tam toho děje víc, než je vidět.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honYa

Netýká se to pohonu, ale obecně vozidel: mám radost, že je zde stále vidět několik desítek let dlouhý náskok zbytku světa ve výrobě aut před Čínou!

---

honYa

Obrázek uživatele Jan Horčík

Není nezajímavé podívat se v tomto ohledu na jihokorejské automobilky: Hyundai a Kia byli ještě před 10-15 lety značky v Evropě zcela opomíjené. A kde jsou dnes... mezi těmi nejprodávanějšími. Dělají dobrá auta za dobré ceny.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano a jsou jich plné autobazary. Jak lidé zjistí, kolik stojí náhradní díly, tak raději prodávají. Ve spolehlivosti jsou za evropskými stále pozadu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zato originální ND na Oktávku jsou úplně zadarmo. Chachacha :)))

Sleduju, kolik stojí každá blbost kolegu z práce na Škodovku, já jsem na 7let starém Accentu ještě neměnil vůbec nic.

A stejně tak před tím automobilky Japonské. Po Číně by mohla následovat Indie...


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol