VIDEO: elektrický taxík Nissan e-NV200

Jan Horčík - 05 Březen 2013

New York bude zeleným městem. Mimo jiné město vybuduje 10 000 veřejných dobíječek pro elektromobily a nabídne obyvatelům 10 000 jízdních kol. A postupně využije také elektrické taxíky Nissan, konkrétně model e-NV200.auto VIDEO: elektrický taxík Nissan e-NV200

Uživatelská konzole v elektrickém taxíku Nissan e-NV200
foto: Nissan

Jak vlastně specializovaná taxi verze elektrické dodávky Nissan NV200 vzniká a co všechno nabídne se můžete podívat na novém videu přímo od Nissanu.

První taxi-elektromobily e-NV200 by se do newyorských ulic měly vydat už letos na podzim. Půjde o prvních šest testovacích kusů aut s nulovými emisemi.

Elektrická dodávka Nissan e-NV200 se právě nedávno začala vyrábět v Barceloně ve Španělsku. Je vybavena 24kWh baterií, stejnou jakou disponuje elektromobil Nissan Leaf.

Nissan e-NV200 ve verzi newyorského taxi bude první vůz taxi, který je budován od začátku s tím, že bude plnit veškeré bezpečnostní standardy. To překvapivě pro mnoho vozů taxi v New Yorku, což jsou obvykle sériové vozy dále upravené, neplatí.

Dojezd e-NV200 na jedno nabití činí zhruba 110 km. Auto zvládne rychlodobíjení během 30 vteřin minut s pomocí protokolu CHAdeMO, stejně jako Leaf.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nabití 30 vteřin. To je paráda. A normální tankování mi vždy zabere několik minut.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Bohužel, musím nechtěně zchladit vaše nadšení. Vloudil se nám tam šotek, místo vteřin má být "minut". Již opraveno a my děkujeme za upozornění.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol