VIDEO: Elektrický skateboard 4x4

Jan Horčík - 20 Květen 2013

Joshua Tulberg žije a pracuje v severní Kalifornii. Má tam malou firmu jménem Gnarboards a už od roku 2004 se věnuje své životní zálibě: výrobě elektrických skateboardů. Aktuálně představil světu svůj nejnovější kousek s náhonem 4×4.elektrický skateboard Gnarboard Joshua Tulberg

Elektrické skateboardy Gnarboard vyrábí Joshua Tulberg doma v Kalifornii
foto: Joshua Tulberg/Gnarboard LLC

Joshua Tulberg sám sebe prezentuje jako průmyslového designéra. Přiznává ale, že při práci na úžasných elektrických strojích mu vydatně pomáhají otec a strýc Paul, v jehož dílně pracuje. Elektrické skateboardy mají díky tomu nového lídra: model 4WD.

Elektrický “skejt” s pohonem na všechna čtyři kola je vybaven 24V 22Ah baterií, čtyřmi 350W elektromotory, 300A ovladačem motoru s možností regenerativního brzdění. Max. rychlost prkna je úctyhodných 40 km/h.

Není se co divit, celkový max. výkon stroje je 1,4 kW, max. dojezd je 8 km na jedno nabití. Tomu ale odpovídá i hmotnost: téměř 40 kg! Pro velký zájem se Joshua chystá vyrábět své produkty zvané “Gnarboards” pouze ve velmi omezených zakázkových edicích. V současné době má vyprodáno.

elektrický skateboard Gnarboard Joshua Tulberg

Joshua Tulberg v dílně svého strýce
foto: Joshua Tulberg/Gnarboard LLC

Gnarboardy jsou pochopitelně poměrně drahé. Joshua to ale vysvětluje tím, že jsou “Made in USA”. Jejich pořízením podporujete místní strojaře a další malé firmy od kterých Joshua nakupuje komponenty.

Gnarboard LLC
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jako je to prostě jinej rozměr, a ta rychlost je na tohle blbnutí i dost vysoká... dojezd je relativní, určitě nějaký upgrade na vyšší kapacitu bude ale když pominem, že to je pro takovýto adrenalin, tak po 8 kilometrech to musí mít plný zuby každý... ale taky fandím a to, že se najdou kupci jen svědčí, že se to zase posune dál...

Obrázek uživatele Roman

Šikovný kluk. Je sice fakt, že takové věci jsou jen pro fajnšmekry, tedy nic pro běžného člověka. Ale to, že se mu daří je pěkné. Fantazii se mize nekladou.


Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station