VIDEO: Auto vyrobené na 3D tiskárně

Jan Grohmann - 15 Září 2014

Americká firma Local Motors se snaží na trojrozměrné tiskárně vyrobit funkční elektrické auto, pracovně nazvané The Strati. Cesta k vysněnému cíli je ještě dlouhá. Prozatím tiskárna dokáže vytisknout karosérii a některé nosné díly auta.The Strati

Auto The Strati je z velké části vyrobeno na 3D tiskárně.
foto: Local Motors

Obrovskou výhodou 3D tiskáren je schopnost vyrobit najednou komplikované a složité funkční celky, z vnitřní strukturou.

Auto z 3D tiskárny tak má mnohem menší počet dílů než klasická auta. Tisk některých částí pomocí 3D tiskárny je bezpochyby zajímavý i pro klasické automobilky.

Šestidenní tisk vložný do několik desítek sekund trvajícího videa.
video: YouTube
YouTube
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlasím s tebou zejména v tom, že Češi (aj Slováci myslím) jsou celí podělaní z toho, aby něco mohli nazývat anglickými výrazy (pak vznikají takové nepřeložitelné či nesmyslné výrazy jako ten modrozub).Čeština je přitom daleko bohatší jazyk než primitivní angličtina (kde se tyká i královně, protože oni jaksi vykat neumějí).Ovšem to bychom nebyli -in- ...Ve finále ale (jak jsi právě uvedl, říkáme naprosté pitomosti.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak vidíš, zase stříká ( asi pod tlakem..)Pokud si ale myslíš, že ve 3D "tiskárnách" se něco tiskne, tak si to klidně mysli dál. Mně to nijak nevadí.

Ono v moderních 2D tiskárnách se taky spíš stříká a svítí než tiskne.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nejde o to či sa tam niečo tlačí alebo strieka, 3D tlačiareň je len názov a názov nemusí byť vždy založený na princípe či podstate. Napríklad big bang, teória o vzniku vesmíru, ten "tresk" nebol ani veľký a nebol to ani tresk a predsa ten názov používajú aj astrofyzici. Alebo bluetooth prečo sa to volá modrozub? Má to niečo spoločné s funkčným princípom? Nie. Alebo teraz držím v ruke PC myš, prečo sa to volá myš? Má to zariadenie niečo spoločné s hlodavcami? Asi len to, že prvé PC myši boli šedé, mali kábel ktorý sa podobal na chvost a dve tlačítka ako uši ale s funkciou to nemalo spoločné nič.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nemohu si pomoci, ale pod slovem tisk se mi vybavuje úplně jiná činnost.Toto je spíše "střik"...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nj. Když se řeklo psaní taky to znamenalo drážku v hliněné tabulce, čáru inkoustu na papíře a teď je to pár světýlek co zmizí po zmáčknutí klávesy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A to jste někde četl nebo je to váš nápad?O psaní se mluvilo až mnohem později, dříve to bylo zaznamenávání různými způsoby.Teď např.psaní na počítači, stejně jako na psacím stroji také není posunování brku po pergamenu, ale vaše přirovnání je poněkud mimo.Slovo psaní nevyjadřuje žádným způsobem, jak k záznamu dochází, zatímco slovo tisk znamená vždy tlačení (tisknutí) dvou těles k sobě...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

aha takže čo sa potom tlačí k sebe v klasickej atramentovej tlačiarni? Pokiaľ viem tak tlačová hlava atrament len strieka.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineNabíječky elektromobilů CircontrolKariéra EVC Group
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?

Newsletter