VIDEO: Audi začíná pilotní test elektromobilů, včetně bezdrátového dobíjení

Jan Horčík - 05 Březen 2012

Na konferenci TED2012 v Long Beach v Kalifornii (její obdoba se aktuálně konala také v Praze) oznámila automobilka Audi testovací pilot elektromobilů . Audi vypustí flotilu elektrických A3 v několika amerických městech. Kromě toho Audi zkomá možnosti a připravuje elektrické verze A4 a Q7.auto elektromobil Audi A3 e-tron

Audi A3 e-tron má být první dostupný elektromobil značky Audi. Tak uvidíme!
foto: Audi

Flotila testovacích elektrických aut Audi A3 e-tron se objeví ve městech Los Angeles, , Washington D.C. a v průběhu tohoto roku. Není jasné o kolik přesně automobilů půjde, ale podobně jako BMW nabírala své “elektronauty” pro BMW ActiveE, bude i Audi nabírat zájemce o testování vozů.

Elektromobil Audi A3 e-tron byl představen minulý duben. Je vybaven 26,5kWh baterií, nabízí výkon 100 kW a dojezd 144 km. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne auto během 11 vteřin. S pomocí 400V rychlodobíječky podle Audi dobijete elektromobil do plna během čtyř hodin.

Kromě Audi A3 e-tron se na TED2012 v rámci tématu nazvaného Město 2.0 krátce mluvilo také o konceptu elektromobilu Audi A2. Ten by měl vynikat především velmi nízkou hmotností díky celohliníkovému rámu.

Audi souběžně s tím oznámilo, že se společností WiTricity pracuje na možnostech bezdrátového dobíjení elektromobilů s pomocí indukce. “Chceme našim zákazníkům nabídnout prémiový způsob dobíjení – jednoduchý a plně automaticky, bez mechanického kontaktu,” komentuje to šéf projektu Dr. Björn Elias.

“Představte si, že se svým Audi e-tron jezdíte do práce. Na cestě domů se zastavíte v supermarketu. Kdekoliv auto zaparkujete, bude se dobíjet jeho baterie – možná dokonce i na semaforu. Tyto krátké dobíjecí cykly jsou pro baterii ideální: čím menší je rozdíl mezi hodnotami před a po nabíjení, tím vyšší to pro baterii znamená celkovou životnost,” doplňuje Elias svou vizi.

Na přenesení technologie indukčního dobíjení do sériové výroby mají pracovat skupiny v USA i v Německu. Jde o střednědobou záležitost a rozhodně se toho nedočkáme u první generace elektromobilů Audi, jako je např. Audi A3 e-tron.

A nakonec zajímavá zpráva z úst šéfa automobilky Ruperta Stadlera. Ten na výroční konferenci Audi řekl, že řada e-tron nebude zdaleka obsahovat pouze model , který by se měl objevit už příští rok.

Údajně se tak můžeme těšit na elektrické verze nových generací a , prvním autem do zásuvky od Audi ale bude v roce 2014 model Audi A3 e-tron. Stadler dokonce řekl, že do roku 2020 bude mít Audi ve verzi e-tron každé v každém segmentu. Půjde jak o hybridy, tak i čisté .

autocar.co.uk, tisková zpráva
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobily
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?