VIDEO: Audi R18 e-tron quattro v plné parádě

Jan Horčík - 27 Březen 2014

Audi představilo u příležitosti zahájení sezóny 2014 WEC své R18 e-tron quattro. A jak jinak než projížďkou skrze Le Mans. Volantu se chopil tovární jezdec Audi Tom Kristensen, který má ze závodů 24 hodin Le Mans již devět vítězství.auto Audi R18 e-tron quattro

Audi R18 e-tron quattro - unikátní závodní diesel-hybrid
foto: Audi

Tom Kristensen "povodil" unikátní závodní diesel-hybrid v podobě Audi R18 e-tron quattro od slavné katedrály Saint-Julien du Mans v centru až na ještě známější závodní trať. Všude ho pochopitelně sledovaly televizní kamery a hledáčky fotoaparátů.

Diesel-hybrid Audi R18 e-tron quattro pohání šestiválcový TDI o objemu 4 litrů. K dispozici je také rekuperace (2 MJ). Poprvé se vůz vydá do ostrých závodů už 20. dubna na okruhu v britském Silverstone.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

2 MJ vypadá lépe než 0,6 kWh, tzn. cca 25x méně, než má Chevrolet Volt. Takovouhle baterii má opravdu jen pro okrasu, těžko tom říkat hybrid.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil