Vídeňská kola Citybike lámou rekordy

redakce - 30 Duben 2014

Provozovatelé vídeňského bikesharingu, Citybiku, hlásí rekordní nárůst uživatelů sdílených městských kol v prvním čtvrtletí roku 2014. Díky příznivému počasí a teplotám bylo v jednotlivých měsících nového roku 2014 zaznamenán nárůst uživatelů o více jak 100 %, v březnu využívalo městské kolo dokonce o 163 % více uživatelů než v předchozím roce. půjčovna jízdních kol Vídeň

Bikesharing ve Vídni láme rekordy
foto: Jan Horčík pro Hybrid.cz

V porovnání s prvním čtvrtletím roku 2013 byla městská kola ve stejném období 2014 využívána o 82 tisíc jízd více. V lednu 2014 se nárůst pohyboval okolo 109 %, v únoru okolo 110 % a v březnu se podle provozovatelů vídeňského bikesharingu jednalo o nárůst 163 %.

Rekordní nárůst uživatelů v prvním čtvrtletí 2014 znamená pro vídeňské poskytovatele bikesharingu největší procentuální meziroční nárůst od roku 2005.

V současnosti se ve Vídni nachází 116 stanovišť, kde je možné si městské kolo vypůjčit, a k dispozici je na celém území rakouské metropole na 1 400 městských kol. Místa i počet kol se neustále rozšiřují.

Podle jednatele společnosti Citybike, Hanse-Ericha Dechanta, bude v následujících třech týdnech vyměněno 300 starých kol za 400 nových a rozšíří se jak počet stanovišť, tak počet kol. Podle Dechanta by tedy v blízké době mělo být uživatelům vídeňských městských kol nabídnuto 1 500 kol na 120 stanovištích.

Již na základě propočtů prvního čtvrtletí 2014 počítají provozovatelé vídeňského bikesharingu s překonáním loňského rekordního počtu uživatelů městských kol, kterých bylo 480 tisíc.

Rostoucí zájem a poptávka po vídeňských městských kolech má mimo jiné za následek, že se neustále rozšiřují cyklostezky na území rakouské metropole.

Letos Vídeň počítá s výstavbou dalších 16 kilometrů cyklistických cest v celkové hodnotě 4 mil. eur. Větší podíl cyklistické dopravy ve Vídni prosazuje i vídeňská radní pro dopravu, Maria Vassilakou ze strany Zelených.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano, letošní zima byla opravdu extrém a kolům přála. Koupě výstavního vzorku předváděcího elektrokola na podzim s 50% slevou a jen 6 měsíční zárukou se zdálo být hazardem. Ale od podzimu jezdím s výjimkou pár dní pod sněhem každý týden jako drak. Právě jsem absolvoval půlroční garanční prohlídku, která byla v ceně, a kolo slouží jako nové.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC Group