Vídeňané si mohou vypočítat, zda se jim vyplatí jezdit autem

redakce - 23 Červen 2015

Až 41% Vídeňanů nemá vlastní auto. V průměru stojí osobní automobil více jak 23 hodin nevyužitý. Hlavním důvodem je hustá a stále rostoucí nabídka hromadné dopravy a dalších alternativních způsobů mobility v hlavním městě Rakouska.auto Vídeň mobilita auto autobus

Vídeň patří mezi přední evropské i světové metropole, které zcela proměňují svou dopravu
foto: (c) Wiener Linien

Vídeňský dopravní podnik Wiener Linien nabízí online „poradce“ resp. nástroj pro vypočítání nákladů za dopravu automobilem. Ukáže, zda se vyplatí mít vlastní auto a nebo zda je výhodnější využívat kombinaci hromadné dopravy, sdílených aut ze sítě carsharing, jízdního kola a dalších možností. Využití online „poradce“ mobility je snadné.

Stačí zadat informace o automobilu a o jízdách, vykonaných denně, týdně a měsíčně. Online nástroj vypočítá, zda se vlastní auto vyplatí. Stále více lidí kombinuje různé prostředky a alternativní možnosti dopravy, které se nabízí.

Na kole se zařizují záležitosti v blízkém okolí, metro a tramvaj či autobusový spoj slouží pro cestu do práce. O víkendu Vídeňané využívají na výlet auto ze sítě carsharing. Vlastní automobil proto není zapotřebí.

WienMobil-Karte - vše v jedné kartičce

Karta pro kombinovaní různých druhů dopravy „WienMobil-Karte“ stojí 377 euro.Zahrnuje roční jízdenku na hromadnou dopravu, registraci do sítě DriveNow-Carsharing bez poplatku a 40 volných minut, slevu do garáží Wipark-Garagen, zlevněné nabíjení aut a elektrokol ze sítě Wien Energie, slevy a bezhotovostní placení vybraných taxi služeb, nebo využívání městských kol Citybike Wien a dalších výhody v oblasti dopravy.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no neviem clovece, vzdy ked tam som, je to zasrane autami a neda sa normalne parkovat, t.j. ako stav v Bratislave, a to mame MHD na prd, primeske oblasti uplne neporiesene MHD, (ak tak pomala, prepchana, drahsia, vela prestupov, na stojaka, ..otras proti autu). byt tu ine podnebie a ludia nekradnu ako straky (a bolo by kade bezpecne ist), elektricke bicykle a mopedy by pre mna boli prijatelna a ziadana alternativa (usetril by som kopec nervov, penazi a mozno by som mal niekedy aj sex).

Obrázek uživatele Radovan

Tak tomu říkám komplexnost. Byli jsme ve Vídni o Velikonocích a těch služeb je tam nepočítaně. Nedokážu posoudit o kolik prozatím ubylo běžné dopravy ve prospěch MHD a navazujících alternativ, ale ve špičce projíždět Vídní na Itálii nebo Maďarsko je stále masakr. A to se snažíme centru vyhnout a jet obchvaty.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 50 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 13 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC Group