Vídeň: Jízdní kolo a veřejná doprava

redakce - 20 Září 2013

Stále více Vídeňanů kombinuje využívání jízdního kola a městské hromadné dopravy. Agentura mobility města Vídně nastartovala v Týdnu mobility akci „Nejlepší spojení - Kombinujte kolo a .“ auto Vídeň mobilita evropský týden kolo MHD

Kolo + městská hromadná doprava, ve Vídni dokonalá kombinace
foto: (c) Sebastian Philipp

„Ročně se zvýší vytíženost cyklo-stojanů u zastávek metra o 30 %. To znamená, že stále více Vídeňanů kombinuje a využívá zároveň jízdních kol a veřejných dopravních prostředků,“ uvádí náměstkyně vídeňského primátora Maria Vassilakou.

V posledních dvou a půl letech proto město zřídilo 592 nových odstavných míst pro jízdní kola, dalších 182 bude instalovat a 162 plánuje. Velmi potěšující je okolnost, že výkyvy ve vytíženosti mezi létem a zimou jsou nepatrné. To znamená že je jízdní kolo využíváno i v zimě.

Vídeň je v porovnání s cyklo-metropolí Kodaní, či Amsterdamem dvakrát až třikrát tak velká. A tak jsou některé cyklo-trasy pro Vídeňany příliš dlouhé. V Týdnu mobility chceme ukázat, že kombinace používání jízdního kola a veřejných dopravních prostředků funguje,“ uvádí Martin Blum, pověřenec města pro cyklo-dopravu. Kampaň má zaujmout všechny ty, kteří na výhody kombinace těchto dopravních prostředků ještě nepřišli.

Mimo špičku je možné přepravovat jízdní kolo ve vídeňském metru zdarma. Vlaky městské sítě S-Bahn jsou v zóně 100 pro držitele roční tramvajenky taktéž zdarma. Kombinace kol z výpůjční sítě Citybike Wien se nabízí taktéž. Na více než 100 výpůjčních místech je k dispozici více než 1 300 městských kol. Vypůjčení je na hodinu zdarma.

Kolo + MHD – nejlepší spojení

Agentura mobility města poukazuje v Týdnu mobility na důležitých dopravních uzlech po celém městě na možnosti kombinace jízdního kola a hromadné dopravy. Nabízí tipy na výlet, informace k přepravě kola v metru a vlaku, ale i o výpůjční síti městských kol Citybike. V rámci akce probíhá soutěž o skládací kolo Brompton.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.