Vídeň: Jízdní kolo a veřejná doprava

redakce - 20 Září 2013

Stále více Vídeňanů kombinuje využívání jízdního kola a městské hromadné dopravy. Agentura mobility města Vídně nastartovala v Týdnu mobility akci „Nejlepší spojení - Kombinujte kolo a .“ auto Vídeň mobilita evropský týden kolo MHD

Kolo + městská hromadná doprava, ve Vídni dokonalá kombinace
foto: (c) Sebastian Philipp

„Ročně se zvýší vytíženost cyklo-stojanů u zastávek metra o 30 %. To znamená, že stále více Vídeňanů kombinuje a využívá zároveň jízdních kol a veřejných dopravních prostředků,“ uvádí náměstkyně vídeňského primátora Maria Vassilakou.

V posledních dvou a půl letech proto město zřídilo 592 nových odstavných míst pro jízdní kola, dalších 182 bude instalovat a 162 plánuje. Velmi potěšující je okolnost, že výkyvy ve vytíženosti mezi létem a zimou jsou nepatrné. To znamená že je jízdní kolo využíváno i v zimě.

Vídeň je v porovnání s cyklo-metropolí Kodaní, či Amsterdamem dvakrát až třikrát tak velká. A tak jsou některé cyklo-trasy pro Vídeňany příliš dlouhé. V Týdnu mobility chceme ukázat, že kombinace používání jízdního kola a veřejných dopravních prostředků funguje,“ uvádí Martin Blum, pověřenec města pro cyklo-dopravu. Kampaň má zaujmout všechny ty, kteří na výhody kombinace těchto dopravních prostředků ještě nepřišli.

Mimo špičku je možné přepravovat jízdní kolo ve vídeňském metru zdarma. Vlaky městské sítě S-Bahn jsou v zóně 100 pro držitele roční tramvajenky taktéž zdarma. Kombinace kol z výpůjční sítě Citybike Wien se nabízí taktéž. Na více než 100 výpůjčních místech je k dispozici více než 1 300 městských kol. Vypůjčení je na hodinu zdarma.

Kolo + MHD – nejlepší spojení

Agentura mobility města poukazuje v Týdnu mobility na důležitých dopravních uzlech po celém městě na možnosti kombinace jízdního kola a hromadné dopravy. Nabízí tipy na výlet, informace k přepravě kola v metru a vlaku, ale i o výpůjční síti městských kol Citybike. V rámci akce probíhá soutěž o skládací kolo Brompton.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil