Vesmírný internet Elona Muska se možná bude jmenovat Starlink

Jan Horčík - 26 Září 2017

Společnost SpaceX amerického podnikatele Elona Muska plánuje vypustit na orbitu tisíce satelitů, které pokryjí planetu internetem. Nová služba nejspíš ponese název Starlink.vesmírná raketa první stupeň Falcon 9 Starlink

Díky tomu, že se rakety SpaceX vracejí zpět na zem, mohlo by být vynesení tisíců komunikačních satelitů pro síť Starlink relativně levnou záležitostí.
foto: SpaceX

SpaceX se dnes úspěšně daří vypouštět do vesmíru rakety a s jejich prvními stupni opět přistávat na zemi i na vodě. A tyto použité rakety znovu vypouštět do vesmíru a znovu s nimi přistávat.

Díky tomu je možné lety do vesmíru extrémně zlevnit. To chce zakladatel SpaceX Elon Musk využít k vypuštění více než 4400 malých satelitů, které pokryjí celou planetu internetem.

SpaceX si aktuálně nechalo zaregistrovat ochrannou známku Starlink, což mnohé napovídá o možném budoucím názvu nové služby. Tisíce satelitů budou obíhat zemi ve výšce od 1150 km do 1324 km, výrazně níž, než většina jiných komunikačních satelitů.

To podle SpaceX umožní gigabitové rychlosti při latenci kolem 25 ms. První satelity by měly být vyneseny na orbitu v roce 2019, síť satelitů by mohla být dokončena v roce 2024.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Marty

Je to kluk šikovná! První kousky poletí už příští rok. To jsem zvědav kdy vyšle VW své satelity :-D

Obrázek uživatele Radovan

VW už to dělá, ale tajně. Pro veřejnost to při neúspěchu v rámci utajení vypadá jako výbuch CNG nádrže vozu :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

lol

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ešte tak cez tie satelity vysielať energiu, aby elektromobily nemuseli mať batérie tak, ako to plánoval Nikola Tesla cez veže a bolo by to dokonané...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Létající taxi bude bez pilota, ale s padákem. V Dubaji ho už vyzkoušeli Volocopter

blesk.cz/clanek/zpravy-svet/496048/letajici-taxi-bude-bez-pilota-ale-s-padakem-v-dubaji-ho-uz-vyzkouseli.html

Obrázek uživatele Josef

Už aby to bylo. Pak už mě v práci nebude omezovat vůbec nic a nikdy. Všechny jiné internety zruším a budu moct pracovat třeba i uprostřed Atlantiku.

Není Musk náhodou maskovaný mimozemšťan? :)

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak jasně že jo, z Jihoafrické republiky, tam o něm a jeho přistání natočili i dokument District 9 :)

1*
špicový film

píše sa Musk, ale číta sa mask, čo je v preklade maska, čiže možno to nie je ďaleko od pravdy. Podľa skutkov určite :P

Musk je v překladu pižmo.

Google:

Definice výrazu musk
podstatné jméno
a strong-smelling reddish-brown substance that is secreted by the male musk deer for scent-marking and is an important ingredient in perfumery.
"The preference for this specific cologne may have something to do with one particular ingredient: musk ."
a relative of the monkey flower that was formerly cultivated for its musky perfume, which has been lost in the development of modern varieties.
"With two-thirds of an acre to tend, I stopped growing high-maintenance hybrid teas and turned to rugosas and hybrid musks - they're much easier and very satisfying alternatives."

---

hariprasad


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol