Vesmírná loď SpaceShipTwo odhalena, bude vozit turisty

Jan Horčík - 21 Únor 2016

Havárie vesmírné lodi SpaceShipTwo odstavila na dlouhých 16 měsíců společnost Virgin Galactic z médií. Ve skutečnosti se ale pilně pracovalo na tom, aby nová verze SpaceShipTwo mohla znovu odstartovat.Vesmírná loď SpaceShipTwo VSS Unity

Vesmírná loď SpaceShipTwo VSS Unity
foto: Virgin Galactic

Virgin Galactic založil britský miliardář Richard Branson. Základní ideou podniku je, že s pomocí vesmírné lodi SpaceShipTwo bude vozit "turisty" na okraj vesmíru.

Není to tedy firma typu , která si klade za cíl přinést revoluci v oblasti přepravy lidí i nákladu do vesmíru. Virgin Galactic je firma s odlišnými cíli i technologiemi.

Nově odhalená vesmírná loď SpaceShipTwo dostala přezdívku VSS Unity. Start probíhá tak, že je připevněna k "mateřské lodi" WhiteKnightTwo, klasickému dopravnímu letadlu. To s ní vystoupá do výšky 14 km.

Tehdy se SpaceShipTwo oddělí, chvíli padá volným pádem a následně zažehne svůj motor. Ten jí pomůže vystoupat až do výšky 100 km. Pasažéři díky tomu zažijí i několik minut beztíže.

Z konstrukčního hlediska je nová SpaceShipTwo prakticky identická se svou předchůdkyní. Nová jsou především bezpečnostní opatření. Nyní budou následovat pozemní a brzy i letové testy. Přesný rozvrh ale zatím Virgin Galactic nesdělili.

Virgin Galactic
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je sice pěkné, já bych do toho osobně ale nevlezl. Jak říkáte, u Space X jde o zcela něco jiného, při nehodě přijdete maximálně o peníze. Tady už bych si ale sakra rozmýšlel do čeho, jakožto turista, lezu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"...chvíli padá volným pádem a pak zažehne vlastní motor."
Naprosto chápu Vaše obavy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak o téhle firmě jsem nikdy neslyšel. Holt člověk se pořád učí. Díky za článek.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online