Vesmírná loď SpaceShipTwo odhalena, bude vozit turisty

Jan Horčík - 21 Únor 2016

Havárie vesmírné lodi SpaceShipTwo odstavila na dlouhých 16 měsíců společnost Virgin Galactic z médií. Ve skutečnosti se ale pilně pracovalo na tom, aby nová verze SpaceShipTwo mohla znovu odstartovat.Vesmírná loď SpaceShipTwo VSS Unity

Vesmírná loď SpaceShipTwo VSS Unity
foto: Virgin Galactic

Virgin Galactic založil britský miliardář Richard Branson. Základní ideou podniku je, že s pomocí vesmírné lodi SpaceShipTwo bude vozit "turisty" na okraj vesmíru.

Není to tedy firma typu , která si klade za cíl přinést revoluci v oblasti přepravy lidí i nákladu do vesmíru. Virgin Galactic je firma s odlišnými cíli i technologiemi.

Nově odhalená vesmírná loď SpaceShipTwo dostala přezdívku VSS Unity. Start probíhá tak, že je připevněna k "mateřské lodi" WhiteKnightTwo, klasickému dopravnímu letadlu. To s ní vystoupá do výšky 14 km.

Tehdy se SpaceShipTwo oddělí, chvíli padá volným pádem a následně zažehne svůj motor. Ten jí pomůže vystoupat až do výšky 100 km. Pasažéři díky tomu zažijí i několik minut beztíže.

Z konstrukčního hlediska je nová SpaceShipTwo prakticky identická se svou předchůdkyní. Nová jsou především bezpečnostní opatření. Nyní budou následovat pozemní a brzy i letové testy. Přesný rozvrh ale zatím Virgin Galactic nesdělili.

Virgin Galactic
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je sice pěkné, já bych do toho osobně ale nevlezl. Jak říkáte, u Space X jde o zcela něco jiného, při nehodě přijdete maximálně o peníze. Tady už bych si ale sakra rozmýšlel do čeho, jakožto turista, lezu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"...chvíli padá volným pádem a pak zažehne vlastní motor."
Naprosto chápu Vaše obavy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak o téhle firmě jsem nikdy neslyšel. Holt člověk se pořád učí. Díky za článek.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station