Venturi zkouší elektromobil pro cestu na jižní pól

Jan Horčík - 13 Duben 2015

Monacká společnost Venturi Automobiles zkouší nový elektromobil Venturi Antarctica. Je určen pro vědce, k cestám po čtvrtém největším kontinentu světa.auto elektromobil Venturi Antarctica

Nový koncept arktického elektrického vozidla Venturi Antarctica
foto: Venturi Automobiles

Monacká automobilka Venturi je proslulá svými neortodoxními vozidly. Závodí ve Formuli E nebo spolupracuje na vývoji Buckeye Bullet, nejrychlejším elektromobilu světa s výkonem 3000 koní. A v minulosti ukázala také elektrický kočár Venturi Eclectic.

Nový prototyp elektromobilu Venturi Antarctica je především vědecké vozidlo určené do nelítostných klimatických podmínek Antarktidy. Dokáže jet max. rychlostí 15 km/h na sněžných pásech a 45 km/h na kolech.

Vědcům umožní dostat se na místo sběru vzorků bez rizika kontaminace. Ta je při výzkumu obrovským nebezpečím. Vědci dnes proto raději zkoumají Antarktidu "po svých", přičemž dokážou urazit max. 8 až 10 km. S Venturi Antarctica se vzdálenost několikanásobně zvýší.

Hlavní výhodou arktického elektromobilu je, že neznečišťuje vodu, zemi ani vzduch. Rozměry jsou 3 metry délky, 2,3 metry šířky a 1,8 metru výšky. Baterie má kapacitu 23 kWh. Vozítko je vybaveno dvěma elektromotory a pohonem pro osm kol.

auto elektromobil Venturi Antarctica

foto: Venturi Automobiles

V současné době testují experti vozítko na svazích Jižních Alp, někdy se sklonem až 40 ° a teplotách hluboko pod bodem mrazu. Jezdítko se mimo jiné dokáže otočit "na pětníku" o 360 °. Ovládá se joystickem. Ujede až 20 km při konstatních rychlosti 20 km/h, což byl požadavek zadaných Francouzským polárním instituem.

Testují se samozřejmě i možnosti dobíjení při velmi nízkých teplotách. Než však bude stroj odeslán do Antarktidy, musí být funkční a dobíjitelný i při teplotách pod -40 °C.

auto elektromobil Venturi Antarctica

foto: Venturi Automobiles
Venturi Automobiles
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

...schvalne, kdo vydrzi vetsi mraz. Posadka nebo akumulator? proc to nema uzavrenou kabinu?

Obrázek uživatele honza.t

LA VENTURI ANTARCTICA
https://www.youtube.com/watch?v=TggHX35iN4s
https://www.youtube.com/watch?v=MHakpOaQDYA
Rallye Monte-Carlo des Énergies Nouvelles
https://www.youtube.com/watch?v=XtrES3Tq-Hs

Obrázek uživatele PaRi

Tak to je výzva!

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (11000 km)


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.