Ve Francii dodán první elektromobil Nissan Leaf

Jan Horčík - 09 Srpen 2011

Manželé Carine a Phillip Gerbaudovi si ve městě Aix-en-Provence, , převzali první prodaný v této zemi. Carine jej využije pro každodenní 80km dojíždění do práce. foto: Nissan

má homologován 175 km na jedno nabití . Philippe Gerbaud řek, že jejich rozhodnutí podpořit není dáno jen snahou chránit . Spolu s tím jsou totiž pro rodinu zajímavé i velmi nízké provozní náklady.

Ty jsou pro udávány na hodnotě 2 za 100 km v porovnání s běžnými 7 eury pro dieselové . "My jsme běžně měsíčně u utratili 400 euro. Nyní bychom měli platit pouze 60 euro navíc na účtu za . Vyšší by se nám tak měla vrátit za rok," vysvětlil pan Gerbaud.

Výše uvedené je v silném kontrastu se situací v . Nákup , jak jsme zjistili v testu Peugeot iOn, se zde běžnému řidiči nevyplatí dříve než za 16 let. Podniku pak už za šest let, ale přesto jde o výrazně delší dobu než v případě .

Cena elektromobilu je ve €30 990 po dotaci 5000 euro od francouzské vlády. Na je pětiletá/100 000km záruka. Leaf je v současné době v prodeji v následujících zemích: , , , . Objednat jej lze: , , , .

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

když by člověk vymyslel ještě vlastní dobíjecí stanici, která by mohla být napájena ze sluneční nebo větrné energie, tak by to bylo všechno zdrama ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Při výpočtu návratnosti by měl zohlednit taky cenu baterií, odtahovky a taxíky až dojde šťáva :-)
Jinak podle titulku je to absolutně nezajímavá zpráva.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

možná pro vás, pro mě je to zajímavá, během pěti až deseti let to může být běžný dopravní prostřdek, vzhledem k dnešním cenám PHM.... ;) stačí jen zvýšit kapacitu baterie, což by neměl být problém

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online