Vattenfall nakoupí 3500 elektrických aut, celá flotila bude jezdit na elektřinu

Jan Horčík - 14 Únor 2017

Švédská energetická společnost Vattenfall, přední výrobce energie v severní Evropě, přemění celou svou flotilu vozů na elektrický pohon. Nakoupí asi 3500 elektrických aut, z toho až 1700 doma ve Švédsku.auto elektromobil wallbox nabíjení BMW i3

Dobíjení elektromobilu BMW i3 u domácí nabíjecí stanice typu wallbox
foto: Vattenfall

Velká obměna vozového parku společnosti Vattenfall bude probíhat během následujících pěti let. Začala už během ledna. Za tu dobu firma nakoupí 3500 aut do zásuvky, tedy elektromobilů a plug-in hybridů.

Nejvíce ve Švédsku, asi 1700, dále v Německu, asi 1100 a v Nizozemsku (750). Vattenfall přitom už od roku 2009 zprovoznil celkem asi 6000 nabíjecích stanic, včetně rychlonabíječek, a je tedy v oblasti elektromobility poměrně činorodý.

Ambicí energetické společnosti Vattenfall je do roku 2050 dosáhnout klimaticky neutrálního provozu. Což jde ruku v ruce s předsevzetím Evropské unie snížit do roku 2050 emise z dopravy o 60 %.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak české PPL bude po vzoru své matky DHL testovat elektrické dodávky, co jim vyrábí mateřská firma

Použijou stejnou firmu, co to adaptovala pro Deutsche Post

To jsem zvědav co na to řekne Škoda (asi že je to škoda, že nepodpoří domácí automobilku)

Co by na to Skoda mela rikat? Ona jim nekdy dodavala dodavky?

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S Teslou S P85+ do Chorvátska

youtube.com/watch?v=YqlqtF6aPsk

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak doufám že si z Vattenfallu vezme příklad ČEZ, RWE , EON a ostatní velcí hráči z energetiky, dost dlouho už kurví planetu spalováním uhlí tak by taky konečně pro ní mohly začít dělat něco užitečného, i když počkat milionové odměny pro top manažery jsou přece důležitější, za něco si přece musí koupit svojí jachtu, tryskáč :-))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo, takže ti co energii vyrábějí jsou špatní "ničí planetu" a ti co jí spotřebovávají jsou dobří. Tohle máte z vlastní hlavy nebo z nějakého zeleného plátku ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo, takže ti co energii vyrábějí jsou špatní "ničí planetu" a ti co jí spotřebovávají jsou dobří. Tohle máte z vlastní hlavy nebo z nějakého zeleného plátku ?

poprosím o odpověď na vaši otázku to máte z vlastní hlavy nebo z nějakého zeleného plátku ? když tvrdíte takže ti co energii vyrábějí jsou špatní "ničí planetu" a ti co jí spotřebovávají jsou dobří

Obrázek uživatele Radovan

Kéž by. Člověk si prohlédne, v čem přijeli výrobci, distributoři a prodejci plynu a elektřiny, a nechápe - oni nemají ani ty CNG a elektro hybridy, natožpak plugin hybridy nebo nedejbože elektromobily! Přestože staví a provozují stanice CNG a přestože většinu doby tráví jejich vůz v garážích, kde může být nabíjen elektřinou. Zvláštní parta s divným myšlením.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?