Valeo spouští globální výzkumné centrum umělé inteligence

redakce - 22 Červen 2017

Valeo spouští v Paříži první globální výzkumné centrum umělé inteligence a deep learning určené pro automobilový průmysl. Cílem je posílit pozice v oblasti autonomních (robotických) aut.Valeo je přední světovou dodavatelskou společností pro automobilový průmysl. Věnuje se mimo jiné i vývoji intuitivního řízení vozidel.


foto: Valeo

Umělá inteligence a deep learning jsou čím dál tím důležitějšími prvky výzev pro dnešní autonomní vozidla, od vysokovýkonných senzorů pro pochopení kontextu vozidel, až po zlepšené autonomní řídící funkce v komplexních prostředích, chytrou interakci s uživateli a schopnost učit se od dalších připojených vozidel.

Spuštěním Valeo.ai se Valeo pokouší o vytvoření otevřené komunitní sítě určené pro tvorby state-of-art autonomních aplikací v umělé inteligenci a deep learning.

S cílem propojit vědeckou komunitu celého světa bude mít Valeo.ai centrum v Paříži, čímž bude vytvářet silná propojení a partnerství s nejlepšími francouzskými a mezinárodními výzkumnými centry.

Budoucnost řízení aut podle společnosti Valeo

Budoucnost řízení aut podle společnosti Valeo
foto: Valeo

Valeo.ai bude na konci roku 2018 zaměstnávat 100 specialistů a stane se globálním pravomocným centrem algoritmů, infrastruktury, učícího procesu, validace a simulace v umělé inteligenci pro autonomní aplikace.

Valeo.ai by se rádo propojilo s akademickou komunitou a start-upy se silným propojením s celosvětovými aplikačními centry skupiny Valeo. Společně chtějí vytvářet inovativní řešení pro automobilový průmysl.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud člověk opravdu vytvoří umělou inteligenci, mysl, která si uvědomí sama sebe, dokáže tato umělá inteligence stvořit bytost ještě dokonalejší než je sama. Bytost mnohem inteligentnější než je člověk rozhodně nebude chtít člověku sloužit. Bude se snažit buď lidstvo zotročit nebo vyhubit.
Zabudováním umělé inteligence do aut tuto cestu zrychlíme a usnadníme.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdyby jsi věděl na jakém principu dnes fungují pokusy o UI, tak by jsi věděl že takovýto scénář ani zdaleka nehrozí. Neříkám že nedokážeme vytvořit robota který vyhubí lidstvo. To je možné. Ale ani zdaleka si nebude uvědomovat sám sebe. A to on ani nepotřebuje.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To se ale na tu mnohem inteligentnejsi bytost divate svym mnohem mene inteligentnim pohledem a prisuzujete ji sve nazory. Neni to kratkozrake?
Neni videt prave na prikladu vyvoje lidstva, ze cim vice jsme vzdelanejsi a tim snad inteligentnejsi, tim vice se dokazeme postarat o ty slabsi? Jak se k nim chovalo ve Staroveku, jak se k nim chovaji osviceni lide dnes?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to je pravda, ale zas na druhú stranu platí, že bytosti na vyššom vývojovom stupni majú absolútnu moc nad tými na nižšom stupni.

čiže AI s vlastným vedomím možno bude mať altruistickú potrebu postarať sa o chudinky hloupé lidi, ale na druhú stranu si nenechá "do vecí kecať".
Asi ako ked pustíš psa do chodby, keď je vonku zima, ale nenecháš ho, nech sa sám obslúži z chladničky :-)

ostatne - presne toho sa bojí aj Musk, či Hawking a x dalších. AI nás nemusí považovať za nepriateľov. AI si skrátka len bude robiť its shit, a keď jej zámery budú v rozpore s našimi, tak to dopadne asi tak, ako keď sú zámery chrobákov v amazonskej džungli v rozpore s ľudským zámerom vybudovať tade diaľnicu

Souhlas.
Bohužel, vidím to jako velice reálnou budoucnost.

Obrázek uživatele Kuk

"to je pravda, ale zas na druhú stranu platí, že bytosti na vyššom vývojovom stupni majú absolútnu moc nad tými na nižšom stupni."

To je ale pořádná kravina, protože s námi pěkně cvičí, paraziti, viry, bakterie, různé nemoci, plísně atd. ;D Masožravé bakterie způsobujíci sepsi lze zastavit jedině uřiznutím orgánu. I takovej komár v noci s námi dokáže zacvičit :)))

Pokus skočíte do vody jste jen hračkou pro prehistorické žraloky a jiné vodní tvory.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Anonym123

pozerám sa vpred, a myšlienku musím priviesť do stavu ad absurdum, keď sa ukáže "vocode". stvorenie je vždy o SEBAhodnotení božích činov - A VIDEL, ŽE TO BOLO DOBRÉ, neskôr NA SVOJ OBRAZ ... z toho odvodzujem, že človek stvorí (inteligenciu) na SVOJ OBRAZ, vrátane chýb!
ono, bez chýb v mentalite by nebolo pokroku - človek je lenivý a súčasne tvorivý.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

amen :)))

csfd.cz/film/91975-ja-robot

csfd.cz/film/1248-terminator-2-den-zuctovani


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Livee-station