Valeo a Siemens budou společně vyrábět elektromotory pro elektrická auta

redakce - 21 Prosinec 2016

Společnosti Valeo a Siemens oznamují uzavření spolupráce při vývoji vysokonapěťových pohonných jednotek. Nová společnost se jmenuje Valeo Siemens eAutomotive. Valeo Siemens eAutomotive se stane silným hráčem v rychle rostoucím trhu automobilové elektrifikace.auto Valeo Siemens eAutomotive

Valeo a Siemens začínají společně vyrábět elektromotory
foto: Valeo/Siemens

Spolupráce společností Valeo a Siemens právě začíná. Název nové společnosti je Valeo Siemens eAutomotive GmbH a jejími hlavními manažery jsou Louis Pourdieu (CEO) a Peter Geilen (CFO).

„Jsem opravdu potěšen vznikem této spolupráce, která nám umožní poskytovat řešení pro všechny výrobce vozidel, ať už jsou jejich potřeby v oblasti elektrifikace pohonných jednotek jakékoli“ řekl Jacques Aschenbroich, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Valeo.

Klaus Helmrich, člen správní rady společnosti Siemens AG, řekl: „Pouze sedm měsíců po podpisu dohody s radostí oznamujeme uzavření transakce a začátek naší spolupráce se společností Valeo. Nová společnost bude pravým globálním leaderem na rostoucím trhu s elektromobily.”

V dubnu 2016 společnosti Valeo a Siemens podepsaly dohodu o vytvoření společného podniku, který se zaměří na vývoj vysokonapěťových elektromotorů pro silniční vozidla. Podle této dohody bude každý z partnerů (Siemens i Valeo) držitelem 50 % vkladu do společnosti a bude mít nad ní kontrolu.

Tímto krokem vytvářejí globálního leadera pro dodávání inovativních a dostupných komponentů s vysokým napětím a systémů pro celé rozpětí silničních vozidel sahající od hybridů přes plug–in hybridy až po plně elektrická auta.

Portfolio zahrnuje široký sortiment výrobků od elektrických motorů, prodlužovačů dojezdů (range extender), palubních dobíječek, invertorů až po stejnosměrné měniče. Valeo ve společném podniku přispěje ke spolupráci svou elektronikou s vysokým napětím, prodlužovači dojezdu a možnostmi dobíjení, Siemens pak svými systémy pohonných jednotek eCar zahrnujícími elektromotory a výkonovou elektroniku.

V návaznosti na jednotlivé obory působnosti a celkovém portfoliu bude společný podnik těžit ze synergií v oblasti výroby a vývoje a vytvoří základ pro trvalý růst a ziskovost. Očekává se, že trh s díly a komponenty pro elektromobily poroste do roku 2020 každoročně o více než 20 %.

Valeo Siemens eAutomotive bude mít ředitelství v Erlangenu v Německu. Tato nově vzniklá společnost bude čítat R&D centra ve Francii (Cergy-Pontoise), Německu (Erlangen, Bad Neustadt), Norsku (Drammen) a Číně (Shanghai) a také továrny v Německu (Erlangen, Bad Neustadt), Maďarsku (Veszprém), Polsku (Czechowice) a Číně (Changzhou, Shenzen a Tianjin). Celkem bude společnost mít okolo 1 000 zaměstnanců.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele PaRi

Takže jestli to dobře chápu, tak klasické automobilky to zase prosraly. Jakmile zavřou motorárny, tak jejich jediným a posledním přínosem budou jinak pomačkané plechy.

---

www.xpari.cz
2x Škoda CitigoE iV

Obrázek uživatele honza.t

Výroba
V České republice tři výrobní závody – v Humpolci, Žebráku a Rakovníku a jedno vývojové centrum v Praze.
http://www.valeo-czechrepublic.com/
http://www.valeo.com/greetingcard/2017/

Obrázek uživatele Josef

Kamarád nastupuje po novém roce do toho pražského vývojového centra. Nabírají teď hromady lidí, fakt do toho šlapou.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No a ještě si najdi kde Siemens v ČR vyrábí vysokonapěťové motory - aby jsi měl ucelenou informaci za ČR.

Obrázek uživatele Kuk

Co se tu nevyrábí? :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

sirky

Obrázek uživatele Kuk

Svět je naruby, číňani žerou dřevěnejma tyčkama s nápisem Made in USA :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil