Valeo má nový LiDAR pro pokročilé asistenční systémy

redakce - 28 Červen 2016

Společnost Valeo představila ve světové premiéře na specializované výstavě v japonském Tokiu nejnovější LiDAR senzor, který slouží k bezpečné detekci nejrůznějších objektů pohybujících se v provozu.Senzor LiDAR (Light Detection And Ranging) od společnosti Valeo patří mezi cenově nejdostupnější na trhu. Nový senzor umožní detekovat nejrůznější objekty a patří do širokého spektra zařízení pro podporu řízení a parkování vozidel.

Senzor LiDAR (Light Detection And Ranging) od společnosti Valeo patří mezi cenově nejdostupnější na trhu. Nový senzor umožní detekovat nejrůznější objekty a patří do širokého spektra zařízení pro podporu řízení a parkování vozidel.
foto: Valeo

Snímač LiDAR je obecně nejpřesnější způsob detekce objektů kolem vozu. Existuje několik typů těchto snímačů, pro veřejnost asi nejznámější je rotační typ od společnosti Velodyne, který na svých autech používá například autonomní vozidlo od Google.

Vidět jste ho mohli ale i v České republice, a to na testovacím Audi A7 Sportback patřící společnost Valeo. Ta ho používá k referenčním měřením a validacím výstupu z prototypů vyvíjených výrobků.

Již příští rok začne Valeo sériově vyrábět zmenšenou variantu tohoto špičkového rotačního senzoru LiDAR pod obchodním označením Scala, která bude zabudovaná v předním nárazníku. Odborná veřejnost se s tímto typem senzoru mohla poprvé seznámit vloni na IAA ve Frankfurtu nad Mohanem.

V Tokiu představený LiDAR, který bude také umístěný v předním nárazníku automobilu, nemá žádné mechanické pohyblivé části a bude patřit k cenově nejdostupnějším sensorům LiDAR na trhu.

Díky svému chráněnému přijímači ASIC se 16 samostatnými vyhledávacími segmenty dokáže detekovat chodce, jízdní kola, motocykly i automobily, pohybující se byť i jen částečně ve stejném jízdním pruhu. Optimalizovaný optický systém dokáže rozpoznat objekty až do vzdálenosti 100 metrů, což je v tomto segmentu rovněž ojedinělá vlastnost.

Senzor LiDAR (Light Detection And Ranging) od společnosti Valeo patří mezi cenově nejdostupnější na trhu

foto: Valeo

Vzhledem k tomu, že oblast zorného pole snímače je snadno adaptovatelná, může tento nový senzor aktivovat také další funkce týkající se například autonomního nouzového brzdění (AEB – Autonomous Emergency Braking) nebo asistenčního systému pro odbočování doprava (Right Turn Assist) u nákladních a užitkových vozidel.

Může ale také přispívat k automatizovaným řídícím funkcím, jako jsou asistent pro jízdu v dopravní koloně (Traffic Jam Assist) nebo asistent automatizovaného parkování (Automated Parking).

Velkou výhodou nového LiDAR senzoru je schopnost spolehlivě pracovat v nejrůznějších podmínkách - v noci, za snížené viditelnosti či při nepříznivých povětrnostních podmínkách, jako je déšť nebo mlha.

Nový snímač LiDAR Valeo vyvinulo společně s firmou LeddarTech, specialistou na pokročilou detekci objektů a následných řešení. Na vývoji nového senzoru se podílí i pražské R&D centrum, k sériové výrobě bude připraven v roce 2018.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele PaRi

Dotaz na odborníky:
pokud dojde k rozšíření lidarů, nehrozí zahlcení vstupních detektorů cizími signály?

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (8800 km)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ne, paprsek je modulován, takže se rozezná, že odraz přišel z jiného zdroje.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol