Valeo a Cisco přicházejí s chytrým parkováním

redakce - 29 Červen 2017

Společnosti Valeo a Cisco oznámily, že podepsaly smlouvu o vzájemné spolupráci na rozvoji strategických inovací v chytrých mobilních systémech. Společný projekt Cyber Valet Service byl odhalen na každoroční výstavě Viva Technology v Paříži.auto Valeo Cisco Cyber Valet automatické robotické parkování

Budoucnost aut je robotická - budou umět sama nejen parkovat, ale i jezdit. Valeo a Cisco se na to připravují.
foto: Valeo

Nové řešení Valeo a Cisco vybavuje auta technologií Valeo Park4U®. Je to systém, který umožňuje bezpečné a autonomní parkování, tzn. bez řidiče v autě na propojených parkovištích. A jak to funguje?

Řidič si jednoduše vystoupí ze svého auta při vjezdu na parkoviště a aktivuje automatický parkovací systém pomocí svého smartphonu. Auto pak pokračuje svůj parkovací manévr, než ho plně dokončí. Pouze pár kliknutí stačí, aby řidič dal svému autu pokyn k vyparkování a nastavil si místo svého vyzvednutí na parkovišti.

Auto se řídí samo díky kombinaci automatických parkovacích technologií (Valeo Park4U® Auto), vestavěné telematiky a bezpečného virtuálního klíče ( Valeo InBlue®) s Cisco Parking Controller technologiemi. Ty vybavují auto Wi-Fi, video senzory a řešeními zakládajícími se na umělé inteligenci.

Senzory vozidla společně s informacemi poskytovanými vybavením instalovaným na parkovišti poskytují autu naprostý přehled o okolí po celou dobu parkovacího manévru. Vozidlo dokáže projet komplexními parkovacími prostory v absolutní bezpečí, a to i ve vícepodlažních garážích. Zpracovává všechny potřebné informace pomocí integrované služby GPS a vlastních senzorů.

Společnost Indigo, přední světový poskytovatel parkovacích služeb a řešení individuální mobility, se stal prvním, kdo integruje novou službu. Ta se v současnosti zavedla v garážích Camille Desmoulins v Issy-les-Moulineaux ve Francii.

Partnerství s OPnGO spojující poplatky za parkování s bezbariérovou technologií rozpoznání poznávacích značek do Cyber Valet Services, pomáhá firmě Indigo svým zákazníkům ušetřit drahocenný čas. Cesta pro řidiče začíná tedy ještě před vstupem na parkoviště.

Projekt pro inovace Valeo/Cisco Cyber Valet Services podpoří zlepšení městské mobility tím, že otevře nové možnosti pro řidiče. Vedle prostoru uvolněného optimalizovaným parkováním budou vybavené parkoviště schopné poskytnout zákazníkům pohodlné nové služby.

Těmi jsou například automatické mytí automobilů, údržba a nabíjení elektrických vozidel. U správců vozových parků bude tato služba zlepšovat využití parkoviště tím, že zkrátí čas potřebný k zaparkování a vyzvednutí vozidel.

Jacques Aschenbroich, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Valeo, uvedl: "Cílem skupiny Valeo je vyvinout technologie pro všechny, kteří si přejí mobilitu pohodlnější, bezpečnější a intuitivnější. Technologie Valeo Park4U®Auto je již integrována do více než 12 milionů vozidel po celém světě. Naše partnerství se společností Cisco je skvělou příležitostí, abychom ukázali, jak naše technologie dokážou přeměnit služby městské mobility udržitelným způsobem a k lepšímu. Chtěl bych poděkovat týmům ve společnosti Valeo a Cisco, které pracovaly na uskutečnění tohoto projektu. "

Robert Vassoyan, výkonný ředitel společnosti Cisco Francie, řekl: "Díky inovativnímu projektu Cyber ​​Valet Services můžeme v současné době naprosto bezpečně propojit miliony parkovacích míst. Jsme hrdí, že spojujeme naše odborné znalosti, technologická řešení a zdroje s Valeo. Společně poskytneme městům a jejich obyvatelům nové digitální služby. Partnerství s významnou francouzskou společností dokazuje naši touhu pracovat ve spolupráci s celým ekosystémem a naší schopností společně inovovat, když usilujeme o urychlení digitální proměny. "

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Máme to v Ostravě zatím pár let jen v manuálu. Jedu a na displejích směrem do centra svítí, kolik je volných míst. Později jsou pod displeji navigační šipky, kterým směrem se dát k parkovišti. A pak do toho vlítne lidský traktor (faktor) a hups, displej nedisplej mířím k místu, kam potřebuji, a tam zoufale hledám volné parkování. Obvykle najdu. Ale snažím se v tomto ohledu centru vyhýbat. Pro mimoostravské ovšem dobrá věc.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Anonym123

auto bez konkrétnej app nezaparkuje. takže to sú súkromné parkovania, nie verejná služba.
krok nesprávnym smerom.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Valeo nemám rád protože je to přepal machr značka a cisco bylo v útlumu žádná sláva ... No kdyby k tomu ještě přidali indukční dobíjení tak dejme tomu ;)


Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?