V Québecu jezdí první severoamerické taxi Tesla Model S

Jan Horčík - 05 Březen 2014

Už třináct let pracuje Christian Roy jako řidič taxi. Až dosud obsluhoval zákazníky kanadského města Québec svým Subaru Legacy z roku 2005. Aktuálně se ale rozhodl pro radikální změnu: pořídil si elektromobil Tesla Model S.auto elektromobil Tesla Model S taxi Christian Roy 4Degrees

Elektromobil Tesla Model S v roli vozidla taxislužby
foto: Christian Roy

Christian Roy každý rok se svým Subaru Legacy projel $8000 za benzín a dalších $10 000 dal za servis. K přemýšlení o elektromobilu Tesla Model S jej tedy přinutily především tyto ekonomické otázky více než starost o životní prostředí.

Definitivně ho ale přesvědčilo, když zaslechl, že jeho oblíbený automobilový novinář Jacques Duval už také Model S vlastní. Rozhodl se tedy utratit $70 000 a nový elektromobil Tesla Model S si koupil.

Účty za elektřinu od energetické společnosti Hydro-Québec, která většinu elektřiny vyrábí ve vodních elektrárnách, podle něj dosáhnou asi $150 měsíčně. Tedy 4x méně, než když jezdil na benzín.

Navíc se mu podařilo získat i sponzora. Společnost 4Degrees, která v Québecu provozuje zelené datové centrum. Její zakladatel je taktéž nadšeným majitelem elektromobilu Tesla Model S.

Ročně Christian Roy jakožto taxikář najede až 65 000 km. Pro americký elektromobil půjde o ultimátní zkoušku. Roy i Tesla Motors ale mohou být nadšeni: jde o první Model S v roli taxi v Severní Americe.

TimetoElectrify
 
Obrázek uživatele honza.t

Nabídka
http://www.wave-promotion.cz/
http://autobazar.hyperinzerce.cz/elektromobily/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bolo by fajn, keby mal Christian blog a daval priebezne infosky na web.

osobne sa cudujem, preco taxi sluzby nejdu do Model S -- cena je vyssia, ale rpevadzkove naklady v porovnani s ropakom niekolko nasobne nizsie + otazka prestize a marketing je velka. taktie celkova zivotnost vozdila bude o triedu vyssia ako beznych aut, takze Model S by mala byt jasna volba pre lepsie taxi sluzby.

p.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

...taky jsem si říkal, že kdyby Jančura (Student Agency) místo Audi A6 raději koupil Teslu, tak by možná i cena za km v Praze mohla být rázem nejnižší v EU :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Z Vás by byl skvělý podnikatel.

Koupit vůz 2x dráž a mít službu o polovinu levnější.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A pořád vydělávat víc než ostatní.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online