V Québecu jezdí první severoamerické taxi Tesla Model S

Jan Horčík - 05 Březen 2014

Už třináct let pracuje Christian Roy jako řidič taxi. Až dosud obsluhoval zákazníky kanadského města Québec svým Subaru Legacy z roku 2005. Aktuálně se ale rozhodl pro radikální změnu: pořídil si elektromobil Tesla Model S.auto elektromobil Tesla Model S taxi Christian Roy 4Degrees

Elektromobil Tesla Model S v roli vozidla taxislužby
foto: Christian Roy

Christian Roy každý rok se svým Subaru Legacy projel $8000 za benzín a dalších $10 000 dal za servis. K přemýšlení o elektromobilu Tesla Model S jej tedy přinutily především tyto ekonomické otázky více než starost o životní prostředí.

Definitivně ho ale přesvědčilo, když zaslechl, že jeho oblíbený automobilový novinář Jacques Duval už také Model S vlastní. Rozhodl se tedy utratit $70 000 a nový elektromobil Tesla Model S si koupil.

Účty za elektřinu od energetické společnosti Hydro-Québec, která většinu elektřiny vyrábí ve vodních elektrárnách, podle něj dosáhnou asi $150 měsíčně. Tedy 4x méně, než když jezdil na benzín.

Navíc se mu podařilo získat i sponzora. Společnost 4Degrees, která v Québecu provozuje zelené datové centrum. Její zakladatel je taktéž nadšeným majitelem elektromobilu Tesla Model S.

Ročně Christian Roy jakožto taxikář najede až 65 000 km. Pro americký elektromobil půjde o ultimátní zkoušku. Roy i Tesla Motors ale mohou být nadšeni: jde o první Model S v roli taxi v Severní Americe.

TimetoElectrify
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Nabídka
http://www.wave-promotion.cz/
http://autobazar.hyperinzerce.cz/elektromobily/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bolo by fajn, keby mal Christian blog a daval priebezne infosky na web.

osobne sa cudujem, preco taxi sluzby nejdu do Model S -- cena je vyssia, ale rpevadzkove naklady v porovnani s ropakom niekolko nasobne nizsie + otazka prestize a marketing je velka. taktie celkova zivotnost vozdila bude o triedu vyssia ako beznych aut, takze Model S by mala byt jasna volba pre lepsie taxi sluzby.

p.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

...taky jsem si říkal, že kdyby Jančura (Student Agency) místo Audi A6 raději koupil Teslu, tak by možná i cena za km v Praze mohla být rázem nejnižší v EU :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Z Vás by byl skvělý podnikatel.

Koupit vůz 2x dráž a mít službu o polovinu levnější.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A pořád vydělávat víc než ostatní.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol