V Ostravě je od 17. srpna v provozu zdarma nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily

Jan Horčík - 25 Srpen 2020

V Ostravě je od 17. srpna v provozu nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily. Zákazníci prodejny Lidl v ulici Jugoslávská ji mohou využívat zcela zdarma a během svých nákupů dobít svůj elektromobil.Nová nabíjecí stanice je umístěna přímo na parkovišti prodejny nové generace v ulici Jugoslávská a je k dispozici všem zákazníkům. Usnadní tak cesty majitelů elektromobilů v Moravskoslezském kraji.

Nová nabíjecí stanice je umístěna přímo na parkovišti prodejny nové generace v ulici Jugoslávská a je k dispozici všem zákazníkům. Usnadní tak cesty majitelů elektromobilů v Moravskoslezském kraji.
foto: Lidl

Rychlonabíjecí stanice využívá elektrickou energii, která pochází z obnovitelných zdrojů. Rychlonabíjecí stanice u prodejny Lidl splňuje tři mezinárodní normy nabíjení.

Pro nabíjení stejnosměrným proudem vozidel vyrobených v Asii (CHAdeMO), vozidel vyrobených v Evropě (Combo 2) a standardní nabíjení střídavým proudem (Type 2 Standard). Tato stanice je proto vhodná pro všechny typy elektromobilů dostupné na trhu.

Používání stanice je velmi jednoduché. Dobíjet si tu elekromobil bude možné v průběhu otevírací doby prodejny. Ostravská prodejna je po Praze, Brně, Ostravě, Průhonicích, Pardubicích, Horoměřicích, Hradci Králové a Písku již devátou prodejnou Lidl s nabíjecí stanicí.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

není rychlonabíjecí, má jen 50kW, jen další šmejd pro odrazení elektromobility :)

Off.
To by bylo supr. https://insideevs.com/news/440727/elon-musk-400-whkg-cells-not-far/

Obrázek uživatele Kuk

off
Objednejte si testovací jízdu s iD3
https://bit.ly/2FXyVfD

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

nespamuj s testováním podřadného a předraženého auta pro blbečky :)

Na lidlovych placech s nabijenim je sqele..
- stejne geometricke usporadani
- prichozi stezka stredem primo ke stojanu
- slusna sirka pro kazde ze dvou mist
Lidl, diky.

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

V Praze Uhříněvsi staví Lidl nový obchod a podle vizualizací tam také nabíječka bude.

Jako houby po dešti.

Obrázek uživatele Michelin

Jen nejak prsi furt na stejnych mistech a jinde je to jak na pousti...

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

:-( A čím to je? To je nejak nahodily, bez planovani? Nebo o tom kde to naopak vic hodi z dotaci?

Myslím, že tohle je jev analogie pokrytí signálem pro mobilní telefony v minulosti. Chlubili se, jak je pokryto devadesát procent obyvatelstva, ale měli pokrytá nějak velká města a hlavní tahy, jakmile se zajelo někam na vesnice, tak hotovo bez signálu. Navíc samozřejmě napřed se pokrývají "bohatší" regiony.

---
Obrázek uživatele PaRi

No tak podle rozhovorů s týpky, co mají tohle na starosti (plánování a rozmisťování), hraje nemalou roli rychlost stavebního řízení. A tak je docela možné, že to co staví teď, podávali před třemi lety...

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (11000 km)

To je sice fajn, že to ještě brzdí systém jediného politika, co plní předvolební sliby - řídí stát jako firmu a tam má jediný smysl generovat zisk vlastníkovi. Nicméně i tak lze očekávat, že v bohatších městech porostou nabíječky rychleji - stejně tak na horách mimo hlavní střediska, to bude pomaleji, byť jsou to turistické oblasti, protože tam prostě není vedení, které by na to mělo rezervu

---

e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?