V New Jersey shořelo 16 plug-in hybridů Fisker Karma

Jan Horčík - 31 Říjen 2012

Východní pobřeží zpustošil hurikán Sandy. Napáchal a ještě nejspíš napáchá nedozírné škody. V New Jersey například zatopil parkoviště s 16 plug-in hybridy Fisker Karma. Auta se vznítila a shořela.Fisker Karma plug-in hybrid

Minimálně 16 zbrusu nových plug-in hybridů Fisker Karma v New Jersey shořelo. Taková škoda! Podívejte se proto raději na naše první dojmy z testu auta.
foto: Hybrid.cz

Přístav Newark v New Jersey byl díky řádění hurikánu Sandy zatopen a přibližně 16 vozů Fisker Karma v hodnotě přes $100 000 každý se vznítilo a shořelo. Pravděpodobně následkem zkratu, který způsobila slaná voda.

Informuje o tom magazín Jalopnik, který zároveň přikládá i vyjádření automobilky Fisker Automotive:

“Můžeme potvrdit, že nikdo nebyl při něštěstí zraněn a žádné auto se právě nenabíjelo. I nadále ve Fisker Karma věříme a bezpečnost zůstává naším primárním zájmem. Ačkoliv bychom rádi nalezli příčinu jak nejrychleji je to možné, následky bouře nám brání v přístupu k přístavu.”

Hybrid.cz dodává: divili bychom se, kdyby se nalezla jiná příčina než zkrat způsobený kompletním zatopením auta a jeho baterie.

Jalopnik
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Páni chcem sa opýtať,ktoré auto nezoskratuje a bude pojazdné, keď ho zatopí morská voda?
ZIADNE!!!!kazde má elektroinštaláciu a pojde do šrotu.

Obrázek uživatele Jolinar

Tak si rikam nakolik jsou ty elektromobily bezpecne, kdyz muze vyhoret pri zaplavach... nevite jestli byly zatopeny i jine elektromobily? Leaf, Model S, Focus electric, Roadster... Dost by me zajimalo jestli to je problem Karmy anebo vsech EV.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elektrická zařízení pod proudem se dost špatně snášejí s vodou, tím spíše s mořskou, která je díky obsahu soli dobrý elektrovodič. Příkladem budiž výbuch transformátoru b¨v Brooklynu. Nechápu že je před zatopením nevypli.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vlastni vypnuti by ale problem neřešilo.Pokud akumulator ponechate ve vozidle a přijde k takovemuto problemu,solny rozok akumulator zkratuje mustkovym spojenim mezi + a - polem.Jinak mate pravdu,voda muže byt i zabijak kdy posloži jako mustek mezi el.vedenim a hasitelem.Většina hasiču je v tomto dost odborně školena a vi jak a čim toto hasit a co na to použit.-Jinak ale je dost ostudou,že žaci zš kteři maji zaklady elektrotechniky tušim v osme třidě na toto nebezpeči zapominaji a kašlou na to.Proto je tolik urazu a popalenin el.proudem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Měl jsem na mysli vypnutí toho transformátoru. Akumulátory lze těžko nějak vypnout. S hašením moderní techniky jsou vůbec problémy. Takové hašení střechy s fotovoltaickými panely, na které svítí slunce, je také lahůdka.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elektricky zkrat s naslednym požarem neni nic neobvykleho.Děje se to poměrně často i na běžnych elektrozařizenich.Problem tež muže zpusobit i nevhodne použiti hasicich přistroju.Na cele zpravě mne spiše zaraži skutečnost,že o hurikanu byla americka společnost dostatečně dlouho dopředu varovana a přesto k tomuto došlo.V tomto mi to dost připomina českomoravske socialisticke myšleni dneška.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Jen pro upřesnění: Karma není elektromobil, nýbrž sériový plug-in hybrid. Informace o zatopení jiných typů elektrických aut zatím nemáme.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Jolinar

samozrejme mate pravdu, blba chyba :(


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live