V Německu dodány první plug-in hybridy BMW i8

Jan Horčík - 12 Červen 2014

V Mnichově byly prvním osmi zákazníkům doručeny plug-in hybridy BMW i8. Šlo o oficální ceremonii, které se zúčastnili i přední zástupci automobilky BMW a německé celebrity. i8 je druhé auto z řady "i", které bavorská automobilka uvádí na trh.auto BMW i8 plug-in hybrid předání klíčků v Mnichově, Německo

Slavnostní ceremonie předání klíčků od plug-in hybridů BMW i8 v Mnichově, Německo
foto: BMWblog

BMW i8 je auto výjimečné po mnohá stránkách. To, co začalo jako účasný koncet BMW Vision EfficientDynamics, se během pěti let přerodilo do jedinečného luxusního plug-in hybridu v sériové výrobě. BMW i8 je také první auto, které nabídne revoluční technologii laserových světlometů.

Bavorské automobilce se tímto luxusním sportovním autem podařil už druhý "zásek" v oblasti elektrických aut. Tím prvním je velmi úspěšný malý městský elektromobil BMW i3, který se již několik měsíců prodává v Evropě a momentálně dorazil také do USA (kde zažil slušný start).

BMW i8 se do USA dostane během letošního srpna, objeví se na luxusní přehlídce Pebbles Concours d’Elegance. Základní cena BMW i8 v je $135 700 (v přepočtu asi 2 700 000 Kč). První výrobní várka je už údajně vyprodána - v prvním roce totiž má být do Spojených států dovezeno pouze 300-500 kusů.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily