V Mexico City bude jezdit 500 elektromobilů Nissan Leaf

Jan Horčík - 07 Říjen 2011

Mexico City, jedno z největších měst na světě, obdrželo první zásilku tří z celkem až stovky elektromobilů Nissan Leaf. V budoucnu má tento počet vzrůst dokonce na 500. Auta budou ve městě sloužit jako taxi. Cílem je snížit vysoké znečištění ovzduší.elektromobil Nissan Leaf test

Elektromobil Nissan Leaf se stal také světovým autem roku 2011
foto: Hybrid.cz

Dohoda s vládou Mexico City zahrnuje také instalaci veškeré nezbytné dobíjecí infrastruktury. Auta převzal z rukou zástupců Nissan Mexicana starosta Mexico City Marcelo Ebrard.

Zároveň Nissan v tiskové zprávě z Mexika upřesnil své budoucí plány s ohledem na elektromobilitu. Do roku 2016 nabídne celkem sedm plně elektrických aut. Kromě Leafu nás tedy čeká ještě šest novinek během následujících pěti let.

Řada elektromobilů bude zahrnovat lehká užitková vozidla a prémiový elektromobil značky Infiniti, který půjde na trh v roce 2014. Kromě toho bude samozřejmě automobilka pokračovat v uvádění Leafu na trhy po celém světě.

Do České republiky elektromobil Nissan Leaf dorazí teprve v roce 2013. Už od příštího roku ale bude možné si jej předobjednat.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil