V Londýně vyjede první elektrický doubledecker

Jan Horčík - 30 Červen 2015

Londýnský starosta Boris Johnson oznámil, že městský dopravní podnik brzy začne zkoušet plně elektrické doubledeckery. V Londýně už jezdí stovky hybridních autobusů a osm jednopodlažních elektrobusů.auto Londýn autobus doubledecker Olympijské hry 2012

Legendární červené londýnské autobusy doubledecker byly ozdobou Olympijských her 2012. Postupně by je mohla nahradit nová generace s plně elektrickým pohonem.
foto: (c) Transport for London

Plně elektrický autobus doubledecker bude světovou raritou a konečně posune jednu z ikon Londýna do 21. století. Na vývoji autobusu překvapivě pracuje čínská společnost .

První testovací doubledecker elektrobus začne jezdit na lince číslo 16 mezi zastávkami Cricklewood a Victoria Station už od letošního října. Je pravděpodobné, že jestli se osvědčí, budou postupně elektrické doubledeckery nasazeny i na dalších trasách.

Londýn se tak jednoznačně stává jednou z vedoucích světových metropolí co se týká snižování emisí hromadné veřejné dopravy. Spolu s 23 dalšími světovými městy se zavázal do roku 2020 nakoupit 40 000 autobusů s velmi nízkými emisemi.

Starosta Boris Johnson potvrdil, že všechny nové autobusy pro centrální část Londýna nyní splňují limity ultra-nízkých emisí. Díky tomu je centrum města výrazně tišší a vzduch čistší.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tato zmena uvazovania nastala pravdepodobne aj potom ako londynsky enviromentalny aktivisti zalovali londyn kvoli emisiam a vyhrali

Obrázek uživatele Radovan

Ostravští radní žalobu na stát, že na Ostravsku nekontroluje a nevynucuje dodržování emisních limitů stáhli.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 50 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 13 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Obrázek uživatele Radovan

Jsme holt dosti pozadu. Byť alespoň něco - Přijedeme dýchat pro Ostravu = Autobusy na CNG v Dopravním podniku Ostrava
http://www.dpo.cz/aktuality/o-projektech/1402-prijedeme-dychat-pro-ostravu. V rámci projektu bude pořízeno 105 autobusů s pohonem na CNG (z toho 90 vozů s karoserií 12m a 15 vozů s karoserií 18m), které plně nahradí stejný počet dieselových autobusů, z nichž 63 autobusů splňuje emisní normu EURO 2 a 42 autobusů normu EURO 3.
Legrace je, že velbloudích autobusů (těch s hrby na střeše pro plynové bomby) jezdí v sousedním Havířově už roky přehršle.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 50 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 13 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

obyvatelům se tam bude hezky dýchat

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group