V Česku vzniká projekt elektromotorky pro vozíčkáře

redakce - 02 Září 2015

Projekt Amperia Moto pod vedením Jirky Plesníka a s podporou Okruháři.cz staví elektromotocykl pro vozíčkáře. Cíle jsou nemalé. Podpořte jejich snažení na Startovači!auto elektromotorka elektrická motorka Amperia Moto

Amperia Moto - elektromotorka pro vozíčkáře
foto: Amperia Moto

TISKOVÁ ZPRÁVA

Na začátku byl nápad a jasně daný cíl. Postavit ekonomicky příznivý elektromotocykl o dojezdu 100 kilometrů a maximální rychlosti přes 110km/h. Na konci je závodní speciál schopný konkurovat těm nejlepším ve třídě eSupersport (rychlost přes 200 km/h).

Z počátku šlo "jen" o elektromotorku postavenou na rámu modelu Aprilia AF-1 (Caf-E). Teprve v průběhu projektu se Jirka seznámil s Lukášem Šemberou, motocyklovým závodníkem, a slovo dalo slovo.

auto elektromotorka elektrická motorka Amperia Moto závodník Lukáš Šembera

Lukáš Šembera s elektromotorkou Amperia Moto -
foto: Amperia Moto

Speciální pomocná kolečka, stupačky, suché zipy, prostě celková úprava motorky pro jízdu paraplegikem. Elektromotorka k tomu přímo vybízí, protože odpadají starosti se spojkou a s řazením.

Jenže nezůstalo jen u základního Caf-E, které má sloužit primárně k otestování vlastního vyvinutého ovládacího softwaru a hadrwaru a schopností baterií a motoru. Na rýsovacím prkně je již projekt pracovně nazvaný RS-E, se kterým chceme Lukáše dostat zpátky na startovní rošt evropského šampionátu Moto E, popřípadě amerického eSupersport.

Mrkněte na prezentaci na Startovači a podpořte naši snahu dostat nejenom Lukáše Šemberu, ale i ostatní vozíčkáře zpátky do sedla motocyklu!

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Zajímalo by mě, zda budou muset uživatelé platit také povinné ručení

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Velice dobrý projekt rád přispěji jakoukoli částkou. No, mám přeci jen jednu droboulinkou podmínku. Průběžné aktuální zveřejňování účetnictví. Kde jej prosím najdu?


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil