V Brně se sjedou elektromobily z celé ČR

Jan Horčík - 18 Březen 2014

Chcete na vlastní oči spatřit a třeba se i projet v nejnovějších elektromobilech na trhu? Pak se během tohoto týdne rozhodně vydejte do Brna na veletrh AMPER 2014.auto Amper 2014 elektromobilita

Elektromobilita bude mít na veletrhu AMPER 2014 opět důležité místo v rámci programu AMPER MOTION
foto: Terinvest

Od 18. do 21. března 2014 proběhne na brněnském výstavišti již 22. ročník mezinárodních veletrhu elektroniky a elektrotechniky AMPER 2014.

Návštěvníci se mohou těšit nejen na nejnovější inovace z "tradičních" oborů jako je elektrotechnika, elektroenergetika, automatizace či zabezpečení, ale právě také elektromobilita. Souhrnné označení elektromobility na Amperu je AMPER MOTION.

Stánky zaměřené na elektromobilitu najdou návštěvníci tradičně v pavilonu F. Kromě jiného se tam objeví například elektrický Kaipan z Vysoké školy báňské Ostrava, elektromobil AIXAM, elektrokola 4freetime a AGOGS, elektrický Citroen Berlingo a C-Zero.

Společnost ČEZ bude na veletrhu AMPER 2014 vystavovat elektromobily Nissan Leaf, BMW i3 a přestavěnou elektrickou dodávku značky Fiat. Perličkou bude elektrobus Škoda 26BB Perun od plzeňské společnosti Škoda Electric. Tento elektrobus bude po celou dobu veletrhu zajišťovat pravidelnou kyvadlovou dopravu.

Užitková elektrická vozidla doplní také menší elektrický autobus Stratos LE30 E společnosti SKD Trade.

Kromě toho se ale v rámci veletrhu také uskuteční sraz elektromobilů z celé České repuliky. Objeví se tak několik Tesla Model S, elektrická přestavba Superel z brněnského VUT a další vozy.

V úterý (tedy dnes) od 9.30 proběhne také další, již čtvrtý, ročník pravidelné konference Perspektivy elektromobility, a to ve velkém sále P1 haly P.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?