USA, Mexiko a Kanada se dohodli na rozvoji obnovitelných zdrojů

Spojené státy a Kanada patří mezi hlavní tahouny rozvoje obnovitelných zdrojů na severoamerickém kontinentu. Nyní přibrali i Mexiko a dohodli se, že dosáhnou 50% podílu OZE.

Kanada už dnes vyrábí většinu energie ve vodních elektrárnách, USA jsou tahouny solární energetiky. Skvělé předpoklady pro rozvoj solární i větrné energetiky má ale i Mexiko.
foto: Ekobydleni.eu

USA, Kanada a Mexiko spolu na začátku tohoto týdne uzavřeli dohodu, která může být pro další směrování obnovitelných zdrojů na celém kontinentu klíčová. Žádný stát totiž není ostrovem sám pro sebe a vzájemná sousedská podpora může pomoci mnohé změnit.

Prezidenti zmíněných zemí se dohodli na společném cíli: dosažení 50 % obnovitelných zdrojů v jejich národních energetických mixech. Dohoda tří velkých amerických národů podepsaná v Ottawě není jen planým líbivým prohlášením.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

16 Comments on “USA, Mexiko a Kanada se dohodli na rozvoji obnovitelných zdrojů”

  1. Češi se chtěli dohodnout
    Češi se chtěli dohodnout s Polákama a ani to neprošlo. Prý si to postaví sami. Jestli to budou stavět jako svou první atomovou elektrárnu, tak zůstanou u současného nelichotivého poměru 80% el. energie vyrobeno z uhlí.
    http://www.penize.cz/ekonomika/276408-nejcernejsi-ovce-polsko-vyrabi-pres-90-procent-elektriny-z-uhli

    http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/polsko-zvazuje-navrat-k-atomu-ktery-kdysi-zavrhlo/r~i:article:620025/

    http://neviditelnypes.lidovky.cz/energetika-polsko-uvazuje-o-vystavbe-jadernych-elektraren-pox-/p_ekonomika.aspx?c=A100126_202753_p_ekonomika_wag

    1. Britští nadávači na EU
      Britští nadávači na EU jsou nyní celý neštatní protože už nemaj na koho nadávat a svádět svojí neschopnost a zrovna 2x se jim nechce postavit se k dílu a vzít osud Británie do svých rukou 😀
      Sice volili pro odchod, ale doufali že neodejdou! Takovejm říkám fňukající jelita a věční kverulanti. Teď mají konečně možnost historicky se znemožnit. :D:D

      1. Sen kazdeho loosera je jit k
        Sen kazdeho loosera je jit k sefovi, bouchnout do stolu, rict mu co si o nem mysli a s velkou pompou dat vypoved.
        Presne to udelali britssti „harvardi“ s EU aniz by si uvedomili, co je bude cekat.
        Luza je na celem svete stejna a bohuzel jeji pocetna prevaha diktuje dejiny sveta a to ne vzdy smerem k dobremu.

        1. Strůjci Brexitu se z
          Strůjci Brexitu se z úspěchu podělali a hromadně prchaj před zodpovědností, místo aby se vítězoslavně ujali kormidla. Proč asi? :D:D
          Je to banda neschopnejch kašparů.
          http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1836427-farage-konci-v-cele-ukip-cile-uz-jsem-dosahl-vysvetluje

          Tyhle lidi přišli o svýho největšího strašáka čili EU a teď už nemaj svý ovečky čím strašit 😀

          Stejný je to v USA tam republikáni zase strašej homosexuálama, marihuanou, zákazem zbraní apod, a jakmile tam některou z těch věcí povolej a nenastane potom konec světa tak se pak ty chudáci křiklouni nemaj vo co opřít jsou ztracený 🙂

  2. Když postaví dálková
    Když postaví dálková vedení nebo budou stávající používat pro posílání přetoků přes hranice tam, kde je elektřiny aktuálně potřeba, mohlo by to fungovat. Navíc tím ukazují, že si nebudou vzájemně otravovat vzduch, když se jeden snaží a druhý mu tam přes hranici pouští víme co.

    1. Chtelo by to postavit
      Chtelo by to postavit celosvetove propojenou elektrickou sit, ktera by obepinala celou zemekouli pres vsechny casove zony. Tim by byla OZE z FVE plnych 24h k dispozici. A pokud by se take propojila severni a jizni polokoule, tak by nebyl ani problem se zimnim nedostatkem slunicka.
      Muselo by se jednat o vysokonapetovou DC sit. U AC by byl problem s fazovym posunem. Napeti ktere by bylo privedeno jednim smerem kolem zemekoule by melo jinou fazi, nez napeti ktere by bylo privedeno z opacne strany. 40000 km je i pro rychlost svetla vic nez 1/10 sec. zpozdeni. To je 5 period pri 50Hz.

      1. Presne toto ma napadlo už
        Presne toto ma napadlo už dávnejšie, keď som čítal nejaký článok o výhodách vysokonapäťovej DC siete. AC sieť nie je vhodná na prenos vysokých výkonov na velké vzdialenosti.
        Podľa mňa v dnešnej dobe už nie je problém prepojiť severnú a južnú pologulu ale jednoducho niekto mocný nechce.
        Je to presne ako s elektromobilmi. Aj tie tu mohli byť už dávno, ale … Ale verím, že raz sa to zrealizuje a jaderkové a fosílne elektrárne nebudú mať dôvod na existenciu. Zo slnka sa dá získať veškerá potrebná energia na všetko a je nevyčerpateľná.

        1. Problém je v celém
          Problém je v celém vedení, u HVDC třeba není kapacitance a reaktance, to u AC je, taky HVDC může hřešit na to že zatímco AC potřebuje izolátory na 1,4 Uef, tak HVDC při stejných izolátorech může mít vyšší napětí, tedy i vyšší výkon, to vede k úsporám „mědi.“ Stejně tak se Vám u AV při určitých vzdálenostech začne objevovat samotná vlna na vedení, kdy se bude s délkou měnit napětí, vzniknou kmitny a uzly. Není pravda že by AC bylo limitováno napětím, i IPS/UPS má do střední Evropy linky o asi 750kVk testovalo se napětí 1MV (1000kV), někde ve střední Asii (SNS), dneska se provozuje na nějakých 600kV, nebo nějak tak, není ten výkon třeba, navíc trafa byla kusovou záležitostí Dnes se pomalu UHVAC uvádí do provozu v Číně, 3*1000 000V dá více než 2*800 000V (při jednom A)

          Standardní 50Hz má vlovou délku asi 5760km, 60Hz má asi 4800km. Pokud půjdeme níže tak se dostaneme na 17200km (16,7Hz) při 50Hz se zatím nejdelší linka psotavila cca 1050km dlouhá, tedy 0,18229 vlnové délky, to dává při 16,7Hz asi 3135km.

          Problém je že je to příliš drahé, jak při HVDC, tak při HVAC a zatím se to nikomu neyplatilo, navíc je tu problém s politikou a bezpečností, bohužel se některá místa na zemi chovají tak jak chovají a natáhnout přes ně vedení, nebo tam elektřinu vyrábět, by představovalo riziko. Dokonce ani pokud by regiony byly na sobě výrobně závislé v různých částech dne, tak by to neznamenalo že systém bude fungvat bez problémů, naopak by to mohl být důvod k válkám.

          To by tak jedině chtělo někde na dnu atlantiku posadit zapouzdřenou rozvodnu a položit podmořské kabely. Ale ani to není řešením politických problémů.

            1. Problém je v tom že na
              Problém je v tom že na krátko se vám AC vyplatí, neskutečě, ale od určitých vzdáleností, asi 800km, nebo nějak tak se vyplatí postavit dvě měnírny a HVDC linku. Ono se i tehdy experimentovalo s HVDC, ale účinnost byla někde na 60-80% pro použití motorgenerátorů, takže se to vyplatilo udělat jako AC. Mimochodem Tesla v tom prosazení takovou roli ve skutečnosti nehrál, spíš v otázce vícefázových systémů (Ganz využíval jednofázový střídavý systém někde od roku 1878, jini možná dříve) za to poděkujte lidem v Německu, Japonsku, Rakousko-Uhersku, vlastně jen Američani se tomu bránili. (První 3f VN, Rozhodnutí koupit alternátory, První AC distribuční systém s transformátory)

              Na druhou stranu se ty historky Tesla vs. Edison pěkně poslouchají. Američani se také rádi vidí jako předvoj lidstva, ale jako mnohdy to bylo trochu jinak. (i se žárovkou)

Napsat komentář