Úřad vlády jezdí ekologicky, využívá elektromobily

redakce - 13 Únor 2020

Zaměstnanci Úřadu vlády budou při jízdách za služebními povinnostmi využívat dvojici elektromobilů Volkswagen e-Golf.auto elektromobily úřad vlády ČEZ

Celkově ČEZ provozuje v ČR více než 190 veřejných dobíjecích stanic, z toho přes 130 rychlodobíjecích. Výstavba sítě dobíjecích stanic ČEZ je z části financovaná z dvojice grantů evropského programu CEF, pro oblast Doprava, v jehož výzvách ČEZ v minulosti uspěl. Evropská komise touto cestou podporuje propojování Evropy budováním dobíjecích stanic podél hlavní silniční sítě TEN-T.
foto: ČEZ

Vozy dnes slavnostně předal předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš paní Tünde Bartha pověřené řízením Úřadu vlády. Tříletá zápůjčka vozu je aktivitou projektu Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v České republice.

Úřad vlády ČR využíval jeden elektromobil zapůjčený od ČEZ už od roku 2016. „Po pozitivních zkušenostech se zapůjčeným elektromobilem v posledních třech letech jsme se rozhodli navýšit počet elektrických vozů v autoparku Úřadu vlády. Naši zaměstnanci elektrická auta využijí pro cesty za služebními povinnostmi zejména po Praze. Podpora zavádění alternativních pohonů ve veřejné i individuální dopravě je celoevropským trendem a my tuto cestou rádi pomůžeme jejich dalšímu rozvoji,“ řekla při předávání vozu Tünde Bartha pověřená řízením Úřadu vlády.

„Velice si vážíme toho, že Úřad vlády České republiky opětovně podpoří projekt Elektromobilita ČEZ, a půjde tak v propagaci elektrických vozů příkladem dalším subjektům z oblasti státní správy. Očekáváme, že nástup nových modelů z produkce většiny automobilových výrobců a různé druhy přímé i nepřímé podpory jejich nákupu budou znamenat strmý růst počtu elektromobilů v České republice. Jako provozovatel největší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic a poskytovatel komplexních služeb pro celé odvětví jsme na tento vývoj připraveni,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš.

Vývoj na trhu je zatím víc než slibný. Jen za letošní leden přibylo rekordních 385 e-aut, což je polovina všech loňských registrací. Partnery projektu Elektromobilita ČEZ z řad institucí a ministerstev jsou také Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo dopravy, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo zemědělství a agentura CzechInvest. Mez další patří automobilky, obchodní centra, komerční subjekty či radnice po celé České republice.

Zapůjčený elektromobil Volkswagen e-Golf disponuje ideálním dojezdem na jedno dobití 300 km a maximální rychlostí 150 km/h. Zrychlit z 0 na 100 km/h dokáže za 9,6 sekundy. Celková kapacita lithium-iontové baterie je 36 kWh, kombinovaná spotřeba energie na sto ujetých km činí 12,7 kWh.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Řekněme to takhle - k čemu potřebuje byrokrad a politruk v době internetu a městské hromadné dopravy, kdy kolem jezdí tramvaj a stanice metra Malostranská je na rohu budovy a v pěší docházkové vzdálenosti jsou parlament s posranci a senility, o hradu s prasidentem stojícím jen kousek nad tím nemluvě, automobil? Zkuste mi prosím někdo smysluplně odpovědět, děkuji.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Kuk

"Úřad vlády jezdí ekologicky, využívá elektromobily"

Úřade nejdřív ukaž kolik % km najezdíš se spalováky a kolik % elektromobily a teprv pak si povíme jak moc jezdíš nebo nejezdíš "ekologicky".

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

A kolik myslíte, když mají půjčené 2 kousky a kdovíkde se to nabíjí. Není to nic jiného něž PR na oblbování lidí.

---

hariprasad

Obrázek uživatele Radovan

To fakt nechcete vědět. Protože pak byste souhlasil s mým letitým rčením V této zemi se málo střílí.....

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Na jízdy po městě je elektroauto parádní a kdo si to vyzkouší, těžko se mu vrací zpět do spalováku. Moje vlastní zkušenost. Po několikadenní zápůjčce obyčejného Leafu, jsem po přesednutí do Passatu myslel, je to poháněné snad parním strojem :) Nejede to, chrochtá to, podivně řadí, ... :)

Už tam ty úředníky slyším "Je ještě k dispozici nějaký Passat nebo Audi? Ne? Do prčic zase pojedu tou baterkovou jebkou" :)

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

... a smrdí

---

FVE 10kWp + 12kWh LiFePO4, fotovoltaický ohrev vody 1,2GJ tepelný zásobník, 100tis. km na elektro (50% z vlastnej FVE).

Obrázek uživatele Kuk

... a kape z toho volej

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Takže na ÚV už mají celé 2 kusy? Asi proto, aby se ČEZ mohl chlubit množným číslem. :-))) Škoda, že z Čestiny vymizel duál. To by ty kousky musely být tři, aby se nedalo poznat, že jim ke stávajícímu BEV ještě jeden půjčili navic.

---

hariprasad

To jo 300km na jedno nabiti. Teoreticky 12kW spotreba ani nahodou

Těch 300km mysleli jako součet obou dvou přibližovadel dokupy. :-)

Vas IQ 96 jste dosahl jiste jako soucet cele vasi rodiny :-)

Obrázek uživatele 13G

po Praze jde jezdit eGolfem dlouhodobe pod 10kW od jara az do podzimu - sama zacpa a radar.. jasne, v zime kdyz je -25C se musi celkem hodne topit , takze klidne za 20kW
-> vypocet zakladni skola a rocni prumerna spotreba je 12,5kW/100km :-)

---

13G

200tkm VW eGolf 2014
tested 2tkm bmw i3 REX 2017

"Úřad vlády ČR využíval jeden elektromobil zapůjčený od ČEZ už od roku 2016"

co se tak pochlapit a napsat kolik km s tím najezdili?

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Obrázek uživatele M.Krupka

Já bych chtěl vědět, kolik mají nabíjecích stanic na takovém úřadě pro zaměstnance.

Jo na focení eGolfem ale jinak zpět do Audiny a Superbu

---

Elektromobil Peugeot Ion sdílený se sousedy od 7/2018, najeto 99000 tis. km.
Hyundai Kona electric najeto 87 tis. km.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.