Úřad Prahy 5 převzal dva elektromobily

Petr Soukup - 30 Listopad 2011

V úterý 29. listopadu došlo v prostorách Úřadu městské části k předání dvou . Jednalo se o - jediný elektromobil tradiční značky dostupný na našem trhu, a Peugeot iOn. Oba s logem páté městské části.Úřad Prahy 5 převzal dva elektromobily

Citroën C-Zero v barvách Prahy 5 byl klasicky zakoupen. Naproti tomu Peugeot iOn je na 3 roky půjčený od za symbolický poplatek.
foto: Hybrid.cz

Samotný akt výměny klíčků od vozů za sklenku šumivého vína proběhl na dvoře, kde se v pozadí blyštil sloupek ePoint, tedy nabíjecí stanice . Ten je zde instalován pro dobíjení baterií elektromobilů, ale také elektroskútru, který Praha 5 nedávno odkoupila od magistrátu.

předání elektromobilů iOn a C-Zero na Praze 5

Slavnostně připíjí zástupci radnice, ČEZu a Citroënu.
foto: Hybrid.cz

Ačkoli úřad Prahy 5 předběhl ostatní městské části a už v minulosti si přisvojil prvenství ve zprovoznění nabíjecí stanice, primát je vykoupen dvěma zásadními problémy. Jedná se o tu nejjednodušší stanici se dvěma obyčejnými zásuvkami 230V/16A, ale hlavně – stanice, zřejmě z důvodu nedostatku prostoru ve dvoře, není veřejná.

Neveřenou stanici se dvěma zásuvkami dodává .
foto: Hybrid.cz

Každopádně i přes zmíněná negativa lze úsilí Prahy 5 ocenit. Se svým elektrickým vozovým parkem a nabíjecí stanicí zašla na naše poměry opravdu daleko a navíc chtějí „nakazit“ i firmy operující v okolí. Nechme se tedy překvapit, jak bude reagovat například ČSOB nebo Staropramen.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil