Úřad Prahy 5 převzal dva elektromobily

Petr Soukup - 30 Listopad 2011

V úterý 29. listopadu došlo v prostorách Úřadu městské části k předání dvou . Jednalo se o - jediný elektromobil tradiční značky dostupný na našem trhu, a Peugeot iOn. Oba s logem páté městské části.Úřad Prahy 5 převzal dva elektromobily

Citroën C-Zero v barvách Prahy 5 byl klasicky zakoupen. Naproti tomu Peugeot iOn je na 3 roky půjčený od za symbolický poplatek.
foto: Hybrid.cz

Samotný akt výměny klíčků od vozů za sklenku šumivého vína proběhl na dvoře, kde se v pozadí blyštil sloupek ePoint, tedy nabíjecí stanice . Ten je zde instalován pro dobíjení baterií elektromobilů, ale také elektroskútru, který Praha 5 nedávno odkoupila od magistrátu.

předání elektromobilů iOn a C-Zero na Praze 5

Slavnostně připíjí zástupci radnice, ČEZu a Citroënu.
foto: Hybrid.cz

Ačkoli úřad Prahy 5 předběhl ostatní městské části a už v minulosti si přisvojil prvenství ve zprovoznění nabíjecí stanice, primát je vykoupen dvěma zásadními problémy. Jedná se o tu nejjednodušší stanici se dvěma obyčejnými zásuvkami 230V/16A, ale hlavně – stanice, zřejmě z důvodu nedostatku prostoru ve dvoře, není veřejná.

Neveřenou stanici se dvěma zásuvkami dodává .
foto: Hybrid.cz

Každopádně i přes zmíněná negativa lze úsilí Prahy 5 ocenit. Se svým elektrickým vozovým parkem a nabíjecí stanicí zašla na naše poměry opravdu daleko a navíc chtějí „nakazit“ i firmy operující v okolí. Nechme se tedy překvapit, jak bude reagovat například ČSOB nebo Staropramen.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily