Umělá inteligence se naučila driftovat!

Jan Horčík - 19 Květen 2017

Mark Cutler a Jonathan P. How z americké univerzity představili svou jedinečnou umělou inteligenci. Ta se sama naučila driftovat - zatím jen elektrickým modelovým autíčkem.drifting auto

Počítače už dnes lze naučit leccos - třeba driftovat!
foto: Driftworks

Vědci využili techniky strojového učení, aby . Autíčko na dálkové ovládání vybavili tvrdými pneumatikami, aby to stroj měl na umělém povrchu co nejtěžší.

Umělá inteligence se nakonec neustálým opakováním naučila driftovat tak dobře, že jí nevadila ani náhlá změna povrchu nebo pohybující se střed, kolem kterého auto smykovalo. Kdy se asi podobné technologie dostanou do skutečných aut?

Zpět na HybridPřidat komentář

mladík, ktorý jazdil s predvádzacím LEAF-om mi tvrdil, že skúšali prudko akcelerovať i prudko brzdiť, ale nedokázali kolesá pretočiť, resp. zablokovať. a to by odpovcedalo učebnici súťažnej jazdy spred štyridsať rokov - auto pri preteu má alebo akcelerovať, alebo brzdiť. a každé pretáčanie pneu znamená, že NEAKCELERUJE.
takže podľa mňa to nie je umelá inteligencia, ale UMELÁ IDIOCIA.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To muselo dát práce a přitom taková blbost. Možná by algoritmus mohl být použitelný i u normálních aut v určitých situacích při brždění, které vyžadují kličkování mezi překážkami.

I když tam museli bejt vstupní parametry od člověka tak je to super.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky.

Jak vkládat odkazy bez registrace. Stačí vložit mezeru www. link.com
www.freeghosn.com #freeghosn

Konkurencni projekt od Georgia Tech: http://spectrum.ieee.org/cars-that-think/transportation/self-driving/autonomous-mini-rally-car-teaches-itself-to-powerslide

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Aj tak je ta sprava bulvarna, pretoze "sama" by sa to nemala dovod ucit, ale mala program/obmedzenia aby sa ucila len to, takze uz musela dostat nejake mantinely co ma robit. Takze "sama sa naucila" je prehnane bulvarne.

A vlastne to nie je ziadna inteligencia, len komplikovany samomodifikovatelny program. Zaklad co driftovanie vlastne je, uz ale musel naprogramovat clovek inak by to ten program/neskusal/neladil. Takto si testami program akurat doladil spravne hodnoty postupu.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicBUS2BUSAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolAmper 2019Kariéra EVC Group