Tribey - elektrická tříkolka nejen pro skejťáky

Jan Horčík - 01 Srpen 2012

Tribey je originální, plně elektrická hybridní tříkolka. Proč hybridní? Je to totiž něco mezi motorizovaným skateboardem a lehokolem. Podle slov samotného výrobce, Roberta Worobeho ze společnosti Black Sparrow Industries, je jeho elektrická tříkolka určena mimo jiné pro surfaře a snowboardaře.Tribey elektrická tříkolka

Elektrická tříkolka Tribey: jezdí se na ní ve stoje, ale lze ji modifikovat i pro ovládání za sedu
foto: Black Sparrow Industries

Robert Worobe navrhoval svou elektrickou tříkolku na základě čtyřech nosných myšlenek: musí fungovat i když z ní ždímete maximum nebo i víc, musí se vládat jednoduše, musí jít snadno opravit samotným uživatelem, musí být modifikovatelná.

Výsledkem je Tribey: 192 cm dlouhá, 76,2 cm široká a 40,8 kg vážící elektrická tříkolka. Je doplněna o 48V 10Ah baterii a 1000W elektromotor MagicPie 3 společnosti Golden Motor přímo v zadním kole. Max. rychlost pro jezdce vážícího 88,5 kg je asi 40 km/h.

Rob Worobe vyrostl na jižním pobřeží amerického státu Rhode Island. Odjakživa ho fascinovaly mechanické věci, na střední se věnoval robotice a na vysoké se zabýval např. návrhem ponorek a nádrží pro pobřežní hlídku.

Posléze si začal hrát s (elektro)motorovým prknem, ačkoliv se vždycky bál skejtování. Svůj návrh konzultoval průběžně se zkušenějšími inženýry, piloty, spolupracovníky, surfery, snowboardisty i skateboardisty. Výsledkem toho všeho je Tribey, elektrická tříkolka, která má co nabídnout všem.

Tříkolka je navržena tak, aby byla prakticky nerozbitná – přežije i deseticentimetrové jámy na silnici. Na jedno nabití ujede podle stylu jízdy a zatížení asi 30 km. Výhodou je, že ve většině států Tribey uznají jako kolo nebo elektroskútr podobné zařízení, takže není potřeba řidičské oprávnění.

V současné době se prodává sedmá (Mark 7) verze Tribey. Pouze na zakázku a po podepsání papíru, že zařízení budete využívat na svou vlastní zodpovědnost a nebezpečí (jinými slovy že výrobce nedává žádné záruky). Tribey stojí 2499 dolarů.

Elektrická tříkolka Tribey je dalším krásným příkladem toho jak je dnes (relativně) snadné vymyslet a vyrobit vlastní elektrický dopravní prostředek - ať už sloužící pro zábavu nebo pro praktické účely.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nebezpečné, těžké a drahé. zlatý elektrokolo. nejlépe skládačka. ;-)


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?