Toyota v USA prodala 8400 vozů Prius V

Jan Horčík - 23 Leden 2012

Toyota začala v USA prodávat svůj hybridní kombík Prius V. Začíná se tak rozrůstat rodina Prius, která v první řadě čítá nejoblíbenější hybrid světa. Ve Spojených státech prodala Toyota během 10 týdnů 8400 modelů Prius V.Prius+

Prius V se bude v Evropě prodávat jako Prius+, hybridní rodinné kombi nabídne vynikající poměr cena/výkon/spotřeba
foto: Toyota

Toyota Prius V si tak počínala lépe než konkurenční plug-in hybrid Chevrolet Volt, kterého se za celý rok 2011 prodalo asi 7700 kusů. Může za to především o $13 000 nižší cena, ale také právě značka Prius a rozměry auta.

Toyota chce letos v USA zvýšit prodej hybridů rodiny Prius až o 60 % na 220 000 kusů. Není třeba příliš pochybovat: letos totiž přijdou na trh další dva vozy z této rodiny, a to (viz. náš test) a kompaktní verze Prius C.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Uz se v tech Priusech nejak ztracim :-)))

Obrázek uživatele Jan Horčík

Pravda, začíná to být trochu nepřehledné. Takže si to raději zvopákneme! Prius + = Prius V (kombík), Prius c (kompakt), Prius plug-in hybrid (klasika), Prius. Teď už to nemůže nikomu dělat problém :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol