Toyota v Číně rozšiřuje výrobu aut do zásuvky

Jan Horčík - 20 Srpen 2018

Reuters informuje, že čínské továrny automobilky Toyota v Kantonu a Tchien-ťin by měly brzy vyrábět minimálně o 120 000 aut do zásuvky ročně navíc.auto Toyota Corolla PHEV plug-in hybrid Čína

Právě pro Čínu je určen také nový plug-in hybrid Toyota Corolla PHEV.
foto: Toyota

Hlad Číňanů po nových autech neutuchá. Každý rok se tam prodá kolem 30 milionů nových vozidel. A už od příštího roku musí být 10 % z nich auta do zásuvky, tedy elektromobily či plug-in hybridy.

To samozřejmě nutí tamní výrobce se přizpůsobit. Toyota v Číně aktuálně vyrábí asi 1,16 milionu aut ročně. Toto číslo má ale brzy vzrůst o 20 %, tedy asi 240 000.

Toyota hodlá v Tchien-ťinu investovat $257 mil., aby výrobu navýšila o 120 000 kusů ročně. V Kantonu podle neoficiálních zdrojů stoupne o stejné množství.

V případě Tchien-ťinu půjde o 110 000 plug-in hybridů a 10 000 elektromobilů. Také nová výrobní kapacita v Kantonu by měla připadnout na auta do zásuvky, ale není zatím jasné v jakém poměru.

Do začátku 20. let chce Toyota dosáhnout v Číně prodeje dvou milionů aut ročně. Nicméně už v roce 2020 stoupne kvóta na výrobu aut do zásuvky na 12 %.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Ta čísla jsou prostě obrovská. 3 miliony elektrifikovaných aut ročně. Pokud na tom dělají výzkum a vývoj a tahají si z jejich provozu data, je už dávno celá EU a USA (s výjimkou Tesly) s osobáky v zadeli. Tak jako je tam už dlouho s elektrickými autobusy a náklaďáky.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 90 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Most mezi Tan-jangem a Kchun-šanem (Čína) a měří 165 kilometrů, což je pro ilustraci délka trasy z Prahy do Aše.

Vlaky mezi dvěma největšími čínskými metropolemi "jezdí" rychlostí kolem 300 kilometrů v hodině. I ta by se ale měla postupně zvyšovat - až ke hranici 500 kilometrů v hodině.

Dálnice D6 Praha – Karlovy Vary – Cheb – Německo. V letech 1985 a 1986 byly zprovozněny úseky Kačice – Nové Strašecí a Kamenné Žehrovice – Kačice.... 33let poté není stále dostavěná. Při průměrné rychlosti stavby 2km za rok se dalších padesát let dokončení nedočkáme.

Vlaky v Česku vyšší rychlostí než 160 kilometrů za hodinu nejméně po příštích pět let nesvezete.

Co jste tu od té druhé světové války do.rdele dělali, ptal se při návštěvě ČR Si Ťin-pching.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

PROPAGANDA !! všecko kecííí tojota přecíí bude produkovat tisíce a tisíce vodíkomobilů s vodíkovýma bombama dvěma hečvole a zamoří s nima planetu !! zničí s nima elektromobily !! aby si je lidi nenabíjeli v garáži levně a všééécko bude na vodík od tojóoooty :))))))))))

A žádná cihelňa nebudé krvý šikmovoké :))))))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co hulíš? Toyota prodává už 20 let hybridy. Která další automobilka udělala tolik pro elektromobitu?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nerkm trollov prosim

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

rejžadlo sice už roky produkuje krom 99% sračkometů taky 1% sračkometů s eletromotorem lidově hybridů to aby si blbci pomysleli jak je eko ano ale to nic nemení na tom že chce spřáhnutím s vodíkovou loby zlikvidovat elektromobily ;) co bys taky čekal vod ostrovanů co držej rasu a točej úchylporno :))))

hybrid.cz/toyota-slibuje-ze-jeji-vodikove-auto-mirai-brzy-zvladne-1000-km-na-jedno-tankovani

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nejlepsi troll account ever

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

cože čésky nerozůmět :)

Cinane jsou chytri, H2 srot tam nikdo nechce. A ejhle, Toyota vyrabi BEV.


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotion