Toyota v Británii spustila solární elektrárnu

Jan Horčík - 03 Srpen 2011

Společnosti a dokončily další významný průmyslový projekt v britském závodu TMUK v oblasti z . Nová pokrývá 90 tis. m2 průmyslové plochy přímo v závodu TMUK v Burnastonu.auto Británie TMUK továrna solární elektrárna Burnastonfoto: Toyota

Mezi ve se tak jedná o vůbec největší zařízení svého druhu. „Pole“ přibližně 17 000 dokáže za rok „odbourat“ přibližně 2 000 tun emisí CO2 a dosáhnout energetických úspor v objemu 4,6 mil. kWh. Takovéto množství energie by zhruba postačilo k výrobě 7000 vozů ročně.

Uvedený projekt opět vylepšuje již tak úctyhodný ekologický profil tohoto závodu, který je jedním z pěti světových „eko-závodů“ automobilky splňujících nejvyšší ekologické standardy. Za pozornost stojí i to, že závod TMUK v Burnastonu (hrabství Derbyshire) je zároveň místem výroby , který je prvním sériově vyráběným vozem na území Evropy.

doplňuje celé spektrum ukázkových řešení na , která byla ve výrobních provozech v Burnastonu zavedena. Jedná se například o ‘brise soleil’, což jsou sluneční clony ze instalované nad , nebo stěna z fotovoltaického materiálu nahrazující stávající okna.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live