Toyota v auta na vodík stále věří

Jan Horčík - 26 Březen 2013

Automobilka Toyota se jako první velká automobilka připojila k iniciativě London Hydrogen Partnership. Ta vznikla v roce 2002 a má za cíl vytvořit síť rozvoj vodíkové infrastruktury a dopravy v hlavním městě Velké Británie.auto Toyota FCV-R auto na vodík koncept

Koncept auta na vodík Toyota FCV-R představila automobilka už koncem roku 2011 na domácím autosalonu v Tokyu
foto: Toyota

Díky programu London Hydrogen Partnership vznikly v posledních deseti letech v Londýně projekty za 50 milionů liber související s pohonem na vodík. Jde o vodíkové autobusy, taxi, skútry, i pro .

Toyota dlouhodobě plánuje uvést první svá auta na vodík na trh v roce 2015. “Toyota věří, že tato technologie nabízí velký potenciál pro udržitelnou dopravu. Budeme mezi prvními výrobci, kteří auta na vodík uvedou v roce 2015 na evropský trh, kde již existuje potřebná infrastruktura,” říká v tiskové zprávě Graham Smith, šéf evropské Toyoty.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co by ještě nechtěli,
“Budeme mezi prvními výrobci, kteří auta na vodík uvedou v roce 2015 na evropský trh, kde již existuje potřebná infrastruktura,”
takže ať tam někdo za těžké prachy vybuduje infrastrukturu a my tam milostivě dodáme naše výrobky s pořádným ziskem... Přijde mě to prostě sprosté: benzin a nafta si tu infrastrukturu těžce vydobili, elektromobily mají základní vybudovanou přirozeně a silnou budují relativně levně.
vodík který je něco jako z bláta benzínu do louže vodíku to má mít vše na stříbrném podnose?

Obrázek uživatele Jolinar

no lepe bych to nenapsal :DD


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil