Toyota svolává 1,9 milionu Priusů k softwarovému updatu

Jan Horčík - 14 Únor 2014

Je skvělé, když je vaše auto neustále připojeno k internetu a vy můžete updatovat jeho software na dálku. Jako v případě elektromobilu Tesla Model S. Když připojené není, musíte kontaktovat všechny majitele a požádat je, aby zajeli do servisu. Jako v případě hybridů Toyota Prius.auto Toyota Prius

Toyota Prius třetí generace
foto: Toyota

Japonská automobilka Toyota ohlásila dobrovolné svolání týkající se modelů Prius, RAV4, Tacoma a Lexus RX 350. Jen v USA jde o asi 700 000 vozů Prius rok výroby 2010-2014, celosvětově to pak bude asi 1,9 milionu Priusů.

Pokud se do servisu se svým autem dostavíte, bude vám zdarma upraven software řídící jednotky motoru/generátoru a hybridního pohonu. V současném nastavení se totiž může stát, že některé tranzistory budou tepelně namáhány více, než je pro ně zdravé a mohly by být poškozeny.

Pokud se tak stane, rozsvítí se některé kontrolky, případně se auto může přepnout do bezpečnostního módu nebo dokonce ve výjimečných případech přestat jet. Prozatím však nejsou v souvislosti s touto závadou hlášeny žádné nehody ani zranění.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil