Toyota připravuje luxusní limuzínu na vodík

Jan Horčík - 26 Prosinec 2014

Japonská automobilka Toyota už příští rok uvede vůz Toyota Mirai, první sériově vyráběné auto na vodík. Kromě toho ale údajně připravuje další model s tímto pohone, tentokrát půjde o luxusní limuzínu značky Lexus.auto Toyota Mirai auto na vodík

Toyota Mirai je jedno z prvních aut na vodík vůbec. Na trh půjde už příští rok.
foto: Toyota

Lexus LS s pohonem na vodík rozhodně dává smysl. Pro inženýry to ale nebude jednoduchá práce. Zatímco Toyota Mirai je auto postavené od základu s pohonem na vodík, Lexus LS v základu využívá klasická fosilní paliva.

Budou proto potřeba výrazné úpravy celého vozu tak, aby v něm vodíkový pohon mohl fungovat. Výhodou je, že jde o drahé auto vyšší třídy. Prémiová cena za vodíkový pohon tady proto nemusí tolik "bolet". Základní cena Lexus LS 600hL je přes 2,5 milionu korun.

Podle australského motoristického magazínu Motoring se Toyota chystá nový vůz pustit na trh do roku 2017. Nabídne údajně dojezd téměř 400 km. Pro srovnání, Toyota Mirai nabídne 480 km.

 

Zajímavé je, že se na webu Toyota Mirai ukazuje zásadně jenom zvenku. Pokud se podíváte na řešení palubní desky tak si člověk pomyslí, že tohle snad může projít opravdu jenom v Japonsku :)

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

Řízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyElektromobil a akumulace energie s dotacíEVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicPůjčte si elektromobil Tesla Model X!Prodej pneu 100% online